Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте, предстои ми основен ремонт на селска къща. И се ориентирам към строителни материали и качеството им спрямо използването им.
Ще подменям гредоред и ще вдигна височината в статиите с малко защото станаха ниски след замазките.
Смятам да направя пояси от стоманобетон.
1-ви въпрос:
Гредите на гредореда направо върху бетона ли да ги положа и как да ги захвана с планки или болт през гредата направо в бетона.
Или да сложа греда/ребра за подложка по дължината на пояса да я хвана в бетона и после дърво за дърво.
2-ри я ми въпрос е OSB или хидрофобен шперплат за под/дюшеме. (Отгоре ще е ламинат)
Шперплатът ще е от ниско качествения вероятно, за 50-55лв на лист от 2.9м².
Ще къртя и ще наливам и плоча, и искам да си
купя възможно най-много неща от едно място
– видях че предлагат хюнебеци, греди по размер и кофражен шперплат в някакъв шуменски склад-магазин в нета.
Шперплатът ще издържи ли да се ходи по него или листите ще започнат да се отлепят след време?
Най-близкия областен град ми е Ямбол и той ми е на 30км, затова напирам всичко да е от едно място.
adventure1 - напреднал
Пояс без колони са писали доста, че е опасно и не се препоръчва. И аз смятах така да го правя, но се разубедих и направих 8 колони и излях плоча. Бях приготвил бандове и греди за гредоред, използвах ги за кофраж и сега ще идат на покрива . Шпертплата поема влагата от помещенията и след време почва да се измята.
dpp - специалист
Защо въобще сте вдигали нивото долу, като можеше да го вкопаете и да не се налага да сменяте гредоред!?!?!? В двете стаи долу на нашаат къща, сме свалили пода с копане около 20 см и изляхме плоча..
А за гредореда, какъвто и нов да сложите, ще е чамов боклук, а стария едва ли ще може да ползвате, защото е трудоемко да се работи със стар дъб или бук!
Така започнато, правите етажа от нулата.
Направо си бийте 4 колони в ъглите и хванете пояси и плоча!
Поне да стане здраво и нагоре ги пуснете колоните до тавана на втория етаж, на тях да стъпят пояси горе и гредите за покрива.. Поне предполагам, че къщата е двуетажна.. :?
Ако решите да монтирате гредите директно върху бетона, използвайте анкерни болтове. Наслояването на греда или ребра като подложка е добър начин за разпределяне на натоварването и предотвратяване на пряк контакт на дървото с бетона, което може да доведе до гниене на дървото. Използването на хидроизолационен слой между дървото и бетона също ще помогне за защита на материала от влага.
Хидрофобният шперплат обикновено е по-добър за подови настилки, тъй като е по-устойчив на влага от обикновения шперплат. Той е по-подходящ за използване при мокри условия
OSB също е добър избор, особено ако планирате да поставите ламинат отгоре. OSB плочите са устойчиви на влага.

Тема "Нов гредоред и избор на под за него." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: