• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте!
Въпроса ми е за шпакловката на една тераса, която от ляво, дясно и отпред е с итонг или утонг незнам кое е по-правилно, а от страната на вътрешните прозорци е едно нещо като слепени камъчета, грапаво, май с машина се е правело преди време. С какво да го шпакловам? От това което четох във форума задължително трябва да грундирам, то и итонга не е направен много добре.Е, грунд Деко или С200+теракол или +вода? Или унифор и после сатен гипс? Четох някъде че по-големите неравности се запълвали с чист гипс /за камъчетата имам предвид/ но пък той май много бързо се втвърдява.И как мога да разбера приблизително колко кг гипсова шпакловка ще ми трябва за тераса с д.3.60м и ш. 1м? Ще пробвам да кача снимки на терасата дано стане!

Прикачен файл

DSCF3423.JPG
е това са тия камъчета...
DSCF3423.JPG (143.42 KиБ) Видяна 11146 пъти

Прикачен файл

DSCF3424.JPG
то и тавана е доста зле, него какво да го правя?
DSCF3424.JPG (96.34 KиБ) Видяна 11146 пъти

Прикачен файл

DSCF3425.JPG
DSCF3425.JPG (132.16 KиБ) Видяна 11146 пъти

Прикачен файл

DSCF3426.JPG
DSCF3426.JPG (142.45 KиБ) Видяна 11146 пъти
rendo - специалист
Най лесно най бързо и най малко трудоемко - 2 см стиропор, мрежа теракол, гипсово лепило, колор кит, боя

Или др варянт гипсово лепило , гипсово лепило , гипсово лепило и така до побъркване :lol: докато не напълниш пролуките между камъчетата и не изгладиш стената, после или колор кит или сатен гипс , боя


Избирай си сам ако терасата ти е нормална поне 2-3 чувала минимум (за гипсовото лепило)


Не ти предлагам шпакловка щото ще е дебело за тва по-добре нека е лепило
Ivan_Kurtev - специалист
Така и така си го правиш ти, наистина е по-добре да си сложиш EPS или както го знаете стиропор (залепва си го), мрежа шпакловка и след това, получаваш едно красиво почти завършено помещение.
На тавана надявам се няма фуги от които да влиза някъде вода и влага, че не се вижда хубаво но ако има, метни му една ръка хидроизолация на водна основа.

Успех.
Znachi shpaklovkata izliza po-debela ot 2 sm stiropor? A kakvo stava ako vyrhu tozi stiropor se naloji da se kovne edin piron ili da se napravi kontakt? Ne e li po-dobre v takyv sluchai gipsokarton ili toi e po-debel? Kakva marka gipsovo lepilo preporychvate?


Na tavana pone nqma vlaga :)
USP - напреднал
Аз моите камъчета ги запълних с цичентова шпакловка. Около 11 лв. беше торбата ама миналата година. Стана прилично.
rendo - специалист
За да се направи шпакловка на това все пак се иска и ръка ....... колкото и да си го говорим ...

За това ти предложихме стиопор тъй като за него не се изисква ръка и няма какво да усвиниш ... а защо стиропор - тъй като има топлоизолационни качества

Можеш и с гипс картон - но той няма изолациоонните качества на стиропора но пък ще стане и по лесно от стиропора ....


А относно твоя пирон дет ще го ковеш - тази облицовка с която си момента няма да ти позволи да го заковеш за това ще трябва да се прежалиш с дюбели :lol:

А и за контакт няма да ти е лесничко защото ми се струва че това е монолит .... и за контакт ще ти трябва къртач ако съм прав :)
W123 - специалист
rendo написа:
За да се направи шпакловка на това все пак се иска и ръка ....... колкото и да си го говорим ...

За това ти предложихме стиопор тъй като за него не се изисква ръка и няма какво да усвиниш ...
То е така но пък и след стиропора си трябва пак ръка за да се завърши.
Ако пича не е майсторче може да пусне за краен слой една оцветена влачена или драна мазилка,поне колкото и да не се справя няма да личи толкова.
rendo - специалист
Прави сте може би най леко ще му е с картон
Spaidy - специалист
Моята идея е ако не ти се занимава с картон или стериопор купуваш 2-3 чувала теракол шпакловаш пълниш всичко и накрая 1 ръка гиспова шпакловка и 1 ръка колор кит и си готов. Ако не с стериопор, мисля че ще ти е по - лесно отколкото с гипсокартон.
Благодаря на всички за отговорите! Май се спирам на лепилото първо, изглежда ми най-лесно и с най-малко усилия. Все пак аз съм момиче, и никога не съм правила нещо такова. Но неволята учи пък и ми е интересно. За съжаление изглаждането ще се отложи малко поради финансови причини и заради това че на терасата има климатик, който трябва да се сваля. Незная после дали пак вътре да го монтират или отвън? Иначе много ми се искаше да покажа снимки ако не се изложа много!
  • 1
  • 2

Тема "Шпакловка върху и аз незнам какво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: