Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте. Имам странна поява на вода на външна стена.в цялата стая и в съседната кухня от както преди 14години сменихме дограмата има мухъл по целите външни стени но от скоро в тази стая почна да се появява вода. Премахнах два слоя балатум и под тях и два слоя паркет и като стигнах до евентуалната замазка има вода (която като къъртех времето беше хубаво и неща суха,но от два дена като вали и днес се прибирам и има вода) да поясня че покрива е правен.
Прикачен файл:
f8e7f257-9d48-4ee5-814d-f771531fca6dphoto.jpeg

Прикачен файл

111f27c2-ebe1-4431-b29d-7862e9ca6facphoto.jpeg
iliya_i - майстор
Не сте уточнили под или над нивото на терена се случва тази мистерия?
Къща? Пътеки около нея?
Улуци? Водосточни тръби къде?
Водопроводи?
chapara - майстор
Правен, но ненаправен щом проблема е при валежи.
Отговора е толкова, колкото са подробнистите във въпоса.
chapara - майстор
пет май 10, 2024 11:04 pmiliya_i написа:
Не сте уточнили под или над нивото на терена се случва тази мистерия?
Къща? Пътеки около нея?
Улуци? Водосточни тръби къде?
Водопроводи?
👍
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет май 10, 2024 10:49 pmTanyatropcheva написа:
Здравейте. Имам странна поява на вода на външна стена.в цялата стая и в съседната кухня от както преди 14години сменихме дограмата има мухъл по целите външни стени но от скоро в тази стая почна да се появява вода. Премахнах два слоя балатум и под тях и два слоя паркет и като стигнах до евентуалната замазка има вода (която като къъртех времето беше хубаво и неща суха,но от два дена като вали и днес се прибирам и има вода) да поясня че покрива е правен. Интересува ме дали може да ме посетите и да се види а термокамера от къде идва водата и колко ще ми струва . Благодаря. За гр Пловдив става въпрос.

Изображение

Изображение
brum - майстор
Ако питането е за кой с термокамера може да помогне - не бих разчитал на камерата, а на човека. Викнахме един тип и си платих като поп, показа ми къде е теча и точно се бях наканил да къртя взе, че изби при съседа. На метър и нещо от посоченото място, от мека връзка зад хидромасажен душ.

Търсете по пътя на логиката от къде е теча. Човек с термокамера ако е кадърен и без термокамерата ще намери причината. Или дайте търсената информация тук и ще получите ценни насоки.
Киррил - специалист
Поставете снимки на стената от външната страна. По-едър план.
Минават ли около мястото/под него тръби за канализация или сладка вода.
съб май 11, 2024 8:34 amКиррил написа:
Поставете снимки на стената от външната страна. По-едър план.
Минават ли около мястото/под него тръби за канализация или сладка вода.
На последен четвърти етаж на блок е и няма как да снимам отвън. Иначе не минават никакви тръби
LazarGanev - "Велик майстор"
Значи 100% е от покрива, трябва да се игледа на място от специалист, тук можем само да си чешем клавиатурите
bigdragon - майстор
съб май 11, 2024 8:53 amTanyatropcheva написа:
съб май 11, 2024 8:34 amКиррил написа:
Поставете снимки на стената от външната страна. По-едър план.
Минават ли около мястото/под него тръби за канализация или сладка вода.
На последен четвърти етаж на блок е и няма как да снимам отвън. Иначе не минават никакви тръби
Овен улука...

Тема "Помощ при теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: