Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
parvev - специалист
трябва ти бутална помпа
sian - специалист
--може би ще се получи със зъбна помпа
parvev - специалист
sian написа:
--може би ще се получи със зъбна помпа
зъбната помпа от хидравлична система ще работи много малко,няма кой да я смазва
barekov1 - специалист
Здравейте! И аз мисля да си направя една водоструйка. Имам един цилиндър с бутало което ще използвам. Но преди това ако може някой да ми каже какъв е обема горе долу на помпата на оригинална водоструйка и колко е хода на буталото. Ако ми кажете и колко пъти буталото стига до горна мъртва точка за една минута ще почерпя :)
romanpm - майстор
barekov1 написа:
Здравейте! И аз мисля да си направя една водоструйка. Имам един цилиндър с бутало което ще използвам. Но преди това ако може някой да ми каже какъв е обема горе долу на помпата на оригинална водоструйка и колко е хода на буталото. Ако ми кажете и колко пъти буталото стига до горна мъртва точка за една минута ще почерпя :)
Знам че буталата са три и са малки , предполагам че и ходът е малък някои добри модели са и покрити с керамика :?
barekov1 - специалист
А някой да каже от къде мога да намеря дюза за водоструйка :?
nikivd - специалист
Ето и моята идея за водоструйка. Ще приложа схема към темата. За целта ще използвам Ел двигател с мощност 1.1кв. 2900 об/мин. Чрез ремъчни шайби оборотите ще паднат на 600. Малко трябва да се поиграя със хода на буталната помпа така, че за една минута дебита не трябва да се по голям от 7-8 литра. Ще използвам и два възвратни клапана 1/2". Единствено нямам представа от какво да направя дюза. Ако някой има схема да сподели. Водоструйката ще бъде стационарна и ще се изключва от шалтера.
Изображение
NeoBoss - специалист
с едно бутала ще пръска на пресекулки

зада стане според мен най малко ти е нужно един 2 цилидров двигател по възможност с най малка кубатура който го пълниш с вода и го връзваш на обратно. Към коляновия му вал връзваш някой мощен мотор или друг двигател и твае.
зада се постигнат резултати като на водоструйка ще ти трябва много малка кубатура на двигателя и много бързи обороти на захранващия. Като по пътя на логиката най добре буталата да са 3



това със копресора можеби е възможно но в рамките на 1-2 минути иналягането ще падне
nikivd - специалист
Това с прекъсването не ми е проблем. Ще сложа една малка бутилка под налягане на изхода за да служи като акумулатор.
romanpm - майстор
nikivd написа:
Това с прекъсването не ми е проблем. Ще сложа една малка бутилка под налягане на изхода за да служи като акумулатор.
:roll: Водата не подлежи на свиване и разширение :buch: затова и в предвид хидравличния удар от движението на голямо бутало трябват подходящи мерки за да не се строши пръскачката :?

Тема "Идея за водоструйка...самоделка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: