Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, на всички във форума. Имам проблем с една ел. инсталация и ще бъда много благодарен на всички компетентни в областта на електротехниката, да ми окажат съдействие. Проблема е следния, искам да пусна един банциг, но понеже на някой мургав събрат преди време му е притрябвал незнайно защо 1 метър кабел, е решил да опропасти пусковата инсталация на банцига, а аз съм напълно бос в тази област особено с трифазните вериги. За по-голямо удобство, а и от гледна точка за по бърз стоп, ако лентата падне от основното пусково табло чрез кабел е изкаран външен пуск/стоп. В основното табло има остатъци от два кабела син и черен, както и една свободна клема която на снимката съм оградил в синьо, въпроса ми е къде да вържа останалите два, кафявия и другия черен, пиша ги така с цветовете, като пещерняк ама не знам нито кое е фаза нито кое е нула и маса, а и не искам да експериментирам, че да не ме изпържи някоя дъга. Прилагам снимки към всичко до тук и ако е възможно да ми отбележите на снимките кое къде да вържа. Искрено се надявам на помощта ви, защото не познавам хора вещи в тази област. Благодаря предварително. [img]
Прикачен файл:
20160213_134631.jpg
[img]
Прикачен файл:
20160213_135524.jpg
[/img][/img]
Andri01 - майстор
Принципно: пуск паралелно на НО контакт/ за самозадържане/,стопа -последователно на пуска. Това от долу е защитата. Нейния НЗ контакт е с стопа-също последователно/ да изключва при претоварване/. Най-добре,щом не си наясно ,намери някой приятел да го направи.Да не стане някой сакатлък....да не пишат по вестниците :).
maleeeestrax - специалист
Виж тук viewtopic.php?f=11&t=36344 но те съветвам от олх да видиш и да си купиш един контактор / ПВ / той си е с пуск и стоп бутон и са от 40до 80лв. :rock:
todortv - майстор
dekan написа:
...... ама не знам нито кое е фаза нито кое е нула и маса, а и не искам да експериментирам, че да не ме изпържи някоя дъга. .....
Викни някой, щото с тези снимки няма да стане. :)
Andri01 - майстор
Мисля,че е добра идея търсещите съвет тука,да пишат от кой град са. Има доста колеги,които имат възможност и време,и биха им помогнали/ не безплатно -то и бирата е с пари,нали :)/ . Просто,така за идеята :)

Тема "Възстановяване на прекъснат кабел към външен пуск/стоп на трифазен електро мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: