Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
MamaMy - майстор
Системата за видео наблюдение може да се използва и за алармена такава. НВР-а има функции за задаване на защитени зони в които при засичане на движение да активира алармен изход. Повечето имат аларма и за понижено напрежение. 4 камери ако се насочат подходящо да се охраняват една друга могат да покрият целия периметър. Осветлението може да е проблем ако обекта е с по-голяма площ. Освен фалшиви камери не е лошо да се монтират и ИЧ прожектори на такива места, че хем да са далече от камерите хем да не ги заслепяват. Те също имат сензори за движение което значи, че системката може да е много икономична. Стига да няма дървета и байраци които да се движат при вятър и да я задействат постоянно. Изглежда просто на пръв поглед, но е добре да се изгради от професионалист.
Последна промяна от MamaMy на пет яну 05, 2024 10:49 pm, променено общо 1 път.
enviro - специалист
пет яну 05, 2024 9:32 pmB0bi написа:
пет яну 05, 2024 8:50 pmenviro написа:
hidrazin написа:
...
Не му обръщай внимание. Човекът има проблем от рода на "тунелното зрение". Плюс, че не вижда много по-надалеч от носа си. Виж, разсъждаването, съвсем не му е присъщо. А и се възприема като център ... някакъв си.
Личното ми мнение по питането ти е, че с проста математика би сметнал грубо нуждите. Инженер с опит (при съответното заплащане) винаги би заложил запаси. За твоя сметка ;) Истината е - започваш от някъде с нагласата за надграждане.
Пък би било много добре ако в последствие споделиш успехите си тук =D>
Ще споделя на всяка цена стига да изградя нещо което да струва, и да свърши работа,че вмомента съм сложил на едно място една "ловна камера" , но тя изпраща само снимки с сим карта и в интерес на истината вече 5месеца или дори 6месеца не са и сменени батериите които съм сложил :lol: но не ме върши работа само снимките защото колкото и пари да струваше качеството не е от наи добрите особенно вечер, и затова и взех камери които знам как работят и то в пълен мрак :-D
ivanovbg написа:
Абе Бургас го дават с много слънчеви дни годишно. Може да се измисли едно устройство дето да го предупреждава, ако акумулатора стигне 10в и той да отиде да го смени. Затова писах 75амперчаса.

Но за охрана по добре алармена система и една камера за да не отидеш неподготвен. Е, може да накичи наоколо няколко фалшиви за респект.
Не съм споменал, но не е за Бургас както пише на ника ми, а за Марково Пловдивско и там е също с доста слънчеви дни през годината, е не чак толкова колкото в Бургас ама пак има :-D
Аларма нарочно не сложих, дори едните камери които съм взел за финала когато ще се монтират, имат алармена система, но просто че наоколо не живее никой и включи ли се алармата най много и самите камери да ги хвани липсата :D даже и някакви диоди червен и син започват да мигат страшна работа :D :D :D
MamaMy написа:
Значи на него му трябват грубо 3А ток. Това по 24 часа дава 72А/ч. По добре да се сложи резерв малко и се получава 100А/ч акумулатор. На него му трябва заряден ток от поне 13А. Ако няма слънце няколко дена ще е проблем. Значи ще трябва доста да се презастраховаме ако искаме реално действаща система.
Да не е проблем, аз дори мислих по голям акумулатор за по сигурно, дори и такъв над 100Ач, тягов ли как се води, но вече съм много объркан с тези техники поради факта, че фирмата която съм платил и трябва уж да дойде да ми монтира панелите за ток ми бяха обяснили че дори и при най слабото слънце щяло да се зареждат, а и плюс това всичко ще трябва да се захранва от солари поради липса на ток или по точно енергото ми искаха 90хил за трафопост, макар че жиците минават до мен, но не съм наясно и с тях неможе да се спори :rolleyes:
ivanovbg написа:
Може и да се измисли нещо. Няма да е съвършено,Ще има и прекъсвания вероятно ако ден два нямаш слънце, но ще ти даде малко сигурност.
Та идеята ми е следната:
1. Един акумулатор тягов 12в 75амперчаса.
2. 30А ПВМ зарядно с две слънчеви батерии по 300вата.

Всичко включваш на 12в директно към акумулатора и тестваш в къщи. Би трябвало само на акумулатор да изкара едно денонощие.

Кабелен интернет имаш ли до рутера?

Иначе мисля ще е по добре да монтираш около материалите датчици на движение и една централа с известяване по телефона като твзи на сота и да включва само една камера на възлово място. С много по малко ток ще работи много по дълго.
а каква е разликата така и неможах да разбера между двата контролера MPPT и PWM Че вече се обърках тотално, снощи цяла вечер четох къде ли не и навсякъде едно и също и двете ги хвалят :-D :-D :-D
Интернет кабелен не, само с Sim карта от оператор ползвам, просто вмомента нямам друга алтернатива макар и да се наложи да се плаща допълнително за скорост или гб но това вече с времето ще се разбере тъй като камерите си черпят доста.
Директно имаш предвид пускам ги към акумулатора директно без инвертор да преобразувам на ново тока от 12 на 220V ?То реално няма смисъл предполагам след като работят на 12в :?
enviro - специалист
пет яну 05, 2024 10:46 pmMamaMy написа:
Системата за видео наблюдение може да се използва и за алармена такава. НВР-а има функции за задаване на защитени зони в които при засичане на движение да активира алармен изход. Повечето имат аларма и за понижено напрежение. 4 камери ако се насочат подходящо да се охраняват една друга могат да покрият целия периметър. Осветлението може да е проблем ако обекта е с по-голяма площ. Освен фалшиви камери не е лошо да се монтират и ИЧ прожектори на такива места, че хем да са далече от камерите хем да не ги заслепяват. Те също имат сензори за движение което значи, че системката може да е много икономична. Стига да няма дървета и байраци които да се движат при вятър и да я задействат постоянно. Изглежда просто на пръв поглед, но е добре да се изгради от професионалист.
Да нвр имат такава опция както и самите камери които имам, но поне за вмомента ще се ползват само с SD карти по 128ГБ просто за да не се налага ток допълнително и за нвр, както и при възможност ще бъдат закачени онлайн през Onfiv на нвр които е вкъщи за да записват и там за всеки случай. Да 4 камери просто всяка да се пази и то на такива места където има вероятност да се замъкне нещо и то е към пътя най вече, назад е гориста местност да го нарека и там трудно може да мине животно камоли човек с материали, макар че вече професионалисти всякакви :D Самите камери са с ЛЕД осветление и работят черно бяло с ИЧ а при движение дали човек или кола се включва и бяла Лед светлина.
MamaMy - майстор
Всичко е на 12 волта. Няма нужда нищо да преобразуваш. Не знам само дали има начин НВР-а да не е на обекта. Дали ще стигне скоростта на интернета за 4 отделни камери. Ако стигне това ще намали реалната консумация. Ако камерите записват само при движение, консумацията е съвсем малка. ИЧ осветление също не работи постоянно. Консултирай се с фирма за изграждане и настройка на видео наблюдения. Те следят и проверяват системата през определено време, а поемат ангажименти и за съхранение и обработка на видеото при случай. Алармения сигнал може да не е на обекта, а на твоя телефон. Всичко е възможно.
enviro - специалист
пет яну 05, 2024 11:00 pmMamaMy написа:
Всичко е на 12 волта. Няма нужда нищо да преобразуваш. Не знам само дали има начин НВР-а да не е на обекта. Дали ще стигне скоростта на интернета за 4 отделни камери. Ако стигне това ще намали реалната консумация. Ако камерите записват само при движение, консумацията е съвсем малка. ИЧ осветление също не работи постоянно. Консултирай се с фирма за изграждане и настройка на видео наблюдения. Те следят и проверяват системата през определено време, а поемат ангажименти и за съхранение и обработка на видеото при случай. Алармения сигнал може да не е на обекта, а на твоя телефон. Всичко е възможно.
Те така ще записват само при движение , но нали работят постоянно и мислих че е едно и също :D , За скоростта единствено пробата ще се разбере уж оператора ми каза че може скоростта да се вдигне но дали е така или те подвеждат и те както си искат идея си нямам :D
Разбрах, много благодаря на всички отзовали се и на хейтарите също :supz: На всички най вече здраве :razz:
ivanovbg - майстор
Контролера PWM е най простия MPPT. Китайците пишат MPPT, а като го отвориш си е прост PWM. Вземи го за повече ампери, че тези за 10А не издържат на претоварване като е по слаб акумулатора.
Колегата ме е изпреварил. Да, директно на 12в без преобразовател. За аларма имах в предвид без сирена. Само на теб ще звъни. А диодите в датчиците могат да се затъмнят да не светят. Даже има и безкабелни датчици с батерийки. Карат повече от година без смяна на батериите.

За рутер можеш да ползваш и стар телефон със симкарта.
enviro - специалист
пет яну 05, 2024 11:17 pmivanovbg написа:
Контролера PWM е най простия MPPT. Китайците пишат MPPT, а като го отвориш си е прост PWM. Вземи го за повече ампери, че тези за 10А не издържат на претоварване като е по слаб акумулатора.
Колегата ме е изпреварил. Да, директно на 12в без преобразовател. За аларма имах в предвид без сирена. Само на теб ще звъни. А диодите в датчиците могат да се затъмнят да не светят. Даже има и безкабелни датчици с батерийки. Карат повече от година без смяна на батериите.

За рутер можеш да ползваш и стар телефон със симкарта.
Благодаря колега, няма както спомена по горе, ще взема такъв контролер които ми написа по горе 30А предполагам е достатъчен дори ако трябва и по голям ще взема ако не е проблем евентуално след това ако мога да го ползвам за нещо :D и един тягов акумулатор 100Ач и вече ще видя какви панели че гледам бая се предлагат и вече е пълно с всякакви, че дори и в китайските сайтове разглеждах снощи и гледам бая са им надути приказките с тези панели по 2-3000W :D
ivanovbg - майстор
За панели питай хидразин. Монокристални задължително.
viewtopic.php?f=18&t=70941#p1151485
"Колелото се върти от крак на крак".
viewtopic.php?f=18&t=70941&start=10#p1151514

viewtopic.php?f=18&t=70941#p1151474
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Демострираш финансова стабилност- добре. Квартиранти- охрана дали не биха били финанстово по издържаната опция?!
пет яну 05, 2024 8:50 pmenviro написа:
... Да колега, само немога да схвана къде е смешното...
Смешното е, че колкото и да са на "ти" тези, които са ти лицеприятни, лошият би помогнал с точност до последната клемичка.
Аз също бих могъл, в частта на резервното захранване, но след като вече има включил се интелектуален ресурс...

Задавам си въпроса- Човек с пари какво прави тук, а не е в офиса на специализирана фирма?
Това ни връща към втори ред от този пост.
enviro - специалист
съб яну 06, 2024 5:16 amТрифон П.Трифонов написа:
viewtopic.php?f=18&t=70941#p1151485
"Колелото се върти от крак на крак".
viewtopic.php?f=18&t=70941&start=10#p1151514

viewtopic.php?f=18&t=70941#p1151474
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Демострираш финансова стабилност- добре. Квартиранти- охрана дали не биха били финанстово по издържаната опция?!
пет яну 05, 2024 8:50 pmenviro написа:
... Да колега, само немога да схвана къде е смешното...
Смешното е, че колкото и да са на "ти" тези, които са ти лицеприятни, лошият би помогнал с точност до последната клемичка.
Аз също бих могъл, в частта на резервното захранване, но след като вече има включил се интелектуален ресурс...

Задавам си въпроса- Човек с пари какво прави тук, а не е в офиса на специализирана фирма?
Това ни връща към втори ред от този пост.
Какво искаш да кажеш с това? " Човек с пари какво прави тук, а не е в офиса на специализирана фирма?" :?

Тема "Малка соларна система за видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: