• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Virtex - майстор
wanderer написа:
жена ми повече от 5 г. меси хляба на ръка и с квас
Дано тези 5 години не са с брашно като от това:
wanderer написа:
де да знам има ли разлика при различните каменни мелници, ама последното брашно което купихме го върнахме обратно на производителя.
Меленето на брашно с камъни или подобни методи е супер зле за зъбите. Който има желание може да се интересува за дълготрайният ефект върху тях и защо е крайно нежелателно да се ползва такова брашно.

Чираче : ще бъде интересно да споделиш крайният резултат :)
Чираче - майстор
Virtex написа:


Чираче : ще бъде интересно да споделиш крайният резултат :)
Крайния резултат вече ми е ясен. Имам желание да направя нещо, но не ми достига информация. За съжаление няма и помощ, която като наивник очаквах. Все пак благодаря за участието на отговорилите.
wanderer - специалист
е, не се газирай толкова. едва ли някой от тук четящите, и пишешите си стиска чертежите, и ги държи в дълбок апокриф.... просто нишата е още много малка. мелницата от която купувам пшенично е на сто години без малко, но чорбаджията каза, че засега няма да мели лимец точно заради скъпата техника, и неоправданата инвестиция към момента, така, че с времето сигурно ще се появи повече информация. Virtex е прав. камъните зяносват емайла на зъбите, ама едно време кат са нямали алтернатива хората кво да праят? за моя радост съм ял много малко от въпроснот брашно :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Ай ся па и вие - износвали се зъбите! Ляп ли дъфчете или камъни? И мноо го дъфчете тоа ляп, бах маа му! Ше каеш, че кат смелиш 50 кила зърно, полвината камънье на мелницата отишле у брАшното! Аз от година насам, откак зех лебопекарната, ляп от магазина съм купувал само по изключение. И печем основно лимец или спелта от каменна мелница, ама не знам за таквоз хрусканье, скърцанье и износванье на зъби :? . Ма то ядем 1 ляп на седмица - само камънье ли да са у туй брАшно, че да ни са износят събите? :)
wanderer - специалист
нали това казвам - че вероятно има разлика на смляното при различните каменни мелници.
crez - майстор
Чираче написа:
.... проучвания. ...... Вземи попрочети малко повече за здравословния начин на хранене. Защото повечето болести идват от там.
Чии проучвания,да не би като за спанака,онзи учен го изкара че е от ламарина :lol: Какво да чета глупостите на някой самозванец,защото не мога да провера кой е в действителност :x Ей сега ще ти спретна една статия от името на проф.д-р Иванов за ползата от консумирането на лайна. :lol: ....и простия народ чете и се прехласва. Не разбираш ли че нещо отречено от времето не може да бъде по-добро от новосъздаденото. Ами хайде да се върнем на свещите и газените лампи,знаеш ли колко екологично и здравословно е :lol: Запомни ЕДНО болестите идват от нервния срив на организма,само венерическите от удоволствие :lol:
Virtex - майстор
LazarGanev написа:
Ай ся па и вие - износвали се зъбите... само камънье ли да са у туй брАшно, че да ни са износят събите? :)
Една от възможностите на форума е да се помага с информацията.

Факт е, че каменните мелници в близкото минало са имали огромен ефект върху здравето на зъбите, има достатъчно материали из нета. Дали човек ще реши да приеме тази информация вече е друг въпрос :)

Иначе чирака е прав - яденето на назобано с антибиотици месо е супер, защото човек не се разболява, химията в зеленчуците/плодовете ни помага да елиминираме всякакви бактериални заплахи и т.н.. Само че като се разболее човек и не помогне нищо заради усвояваните нива на химия в организма става забавното :-D Но това е друга тема, която е различна от оригиналната - как да се направи машина за лимец.
Чираче - майстор
Вече половин година нямам помощ от никой за моите идеи. За това купихме каменна мелница. Пробата показа, че мели много добре, и в достатъчно количество като производителност. Утре вечер ще пристигне една част олющен Лимец, и започваме меленето в количества според клиентите.
tsenkov - специалист
Подобна глупост не очаквах, ама от чирак какво да очакваш.... 21век и каменна мелница?
gogo7777 - майстор
Такава алтернатива е имал....възползвал се е. Кво толкова. Нали ще мели брашно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Машина за лющене на Лимец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: