• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nikolov333 - майстор
За патката е нормално..ама майстора трябва да може да мисли за да разбира "що стана така".. :lol: :-D
ср дек 27, 2023 4:09 pmnikolov333 написа:
Абе, вие хубаво обяснихте до тука, ама никой не каза, че за всяка работа освен всичко останало, най-важното е да можеш да мислиш..а мисленето е най-трудната работа. :? :shock: :wink:
Не знаех, но като си погледнах майсторията, явно ми се получава и с.......както го каза де.
Ма умно го каза, спомням си.
Патъра - специалист
Аз оправих 2 мои къщи и започнах от нулата. Все още не съм на ниво майстор, но работата ми е по-добра от на "братята", чиято работа съм виждал у мои познати. Моите съвети са следните.

1. Създай план! Записвай си всичко, което искаш да свършиш, прегледно, в добра последователност и го следвай прилежно.

2. Има канали в ютюб, като този на Петров Про, които са супер информативни и добре обяснени.

3. Използвай качествени материали на доказани производители. Бай Иван зидаря може да ти шпаклова гладко с гипс и Ц200 и да покрие с Леко от първата ръка, за несвикнала ръка обаче, избора е скъп материал на Баумит и боя Флюгер с които се работи по-лесно и ефекта се доближава до профитата.

4. Работи бавно и преди да започнеш нещо, си подготви всички инструменти и материали, за да ти е удобно и спокойно, а не да търчиш на двора да режеш мрежа в последния момент, докато лепилото ти вече съхне на стената.

Успех, ще се справиш. Истината е, че тоя вид дейност не е атомна физика и е въпрос на време, логическо мислене и организираност за да достигнеш средно ниво на качество. А ако искаш да нямаш 1 градус разлика от тавана до пода и всички ъгли в къщата да са ти точно 90 градуса - тогава си извикай строителна фирма от София. Не че само софиянци могат да работят, просто в провинцията вече не остана нищо читаво в която и да е сфера. Успех!
MamaMy - майстор
Не ме разбирайте погрешно! [-X Нямам нищо против амбициозните хора, но трябва да правим разлика между такива и хора с болни амбиции. За усвояване на дадени умения на повечето хора им стигат 3-4 месеца. Да кажем, че за един основен ремонт ще му бъде нужен мазач, бояджия, паркетаджия, фаянсаджия, водопроводчик и ел.техник. Туй ще рече поне две години. Е това са болни амбиции. Не, че няма такива хора, но никой от тях не е самоук. По принцип целта не е лоша, но стимулът много нетраен
Мама, вместо да окуражим момчето, нека не го плашим!

На 21 не, на 26 бях в подобна на неговата позиция.
Започнахме да строим. Тати, брата и аз.
Не зная какви болни амбиции може да съм имал. Тати мислеше и правеше всичко, ние просто мъкнехме. Година по късно започнах- ВиК, жица, фаянс, теракот, кухненска мивка "масив"...Бетон и замазки бях усвоил преди военното.
Докато изляза от банята, бях хванал направията на теракот и фаянс. Жицата ми се получи, понеже имах добра основа от даскалото и...................така, Мама.

Предположих, че може да има някой в час около него. Ако мотивацията е достатъчна, ще намери начин да го направи.
Благодаря за всички мнения! Може би не се изразих правилно, не искам да правя ремонт от А до Я с нова ел. инсталация, нова баня и т.н
Казах ви, искам да си залепя гипсокартона върху стените, да шпакловам и боядисам. За банята и кухнята ще викна майстор. Та въпросът ми е дали на тези стени, които са от панели да слагам гипсокартон директно или е по-добре със метална конструкция и гипсокартон. Трябва ли вата, щом има дебела външна изолация? Таваните имат сложен фибран, трябва ли гиспокартон върху тях?
Стените на хола са около 45 квадрата, таванът може би около 20 квадрата
ivanovbg - майстор
На тавана задължително гипсокартон, но стените направо ги шпакловай. Няма смисъл от вата. То като сложиш един по дълъг мастар ще видиш колко са криви. Предполагам , че са почти прави щом са с панели. В хола ще се наложи да махнеш боята за да шпакловаш.
Минимума, за естетичен вид, щом ще се продава или събаря.
Бях започнал да препоръчвм конструкция с вата навсякъде, но препрочетох.

Имаш ли възможности, инвестирай в постоянният си дом!
Млад си, животът е пред теб, инвестицията ще се връща не само финансово.
ivanovbg - майстор
чет дек 28, 2023 4:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
Минимума, за естетичен вид, щом ще се продава или събаря.
Бях започнал да препоръчвм конструкция с вата навсякъде, но препрочетох.

Имаш ли възможности, инвестирай в постоянният си дом!
Млад си, животът е пред теб, инвестицията ще се връща не само финансово.
Какъв естетичен вид? Финишното покритие прави естетичния вид. Първо при дебела външна изолация вътрешната е глупост, само ще задържи влагата в стената. Разбирам мазилката да е напукана или ронлива та да прежалиш стеснението на стаята и да скриеш дефектите. Селски истории.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Как да направя ремонт от А до Я без опит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: