• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 78
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
EDI - майстор
Няма ли да ти е по-лесно да разшириш малко двата канала на тялото.Предполагам, че скобите са от масовите, с две пъпки по радиуса.Освен това ми се струва, че скобата и така ще държи добре, без за влиза в двата канала.
dokobg - специалист
Едно малко отклонение ако ми позволите:
Този крушка http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2326 ... 7WGUH3.JPG може ли да се свърже директно към акумулатора на кола ? Пише, че е на 12V, диодна 4x1W.
dokobg написа:
Едно малко отклонение ако ми позволите:
Този крушка http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2326 ... 7WGUH3.JPG може ли да се свърже директно към акумулатора на кола ? Пише, че е на 12V, диодна 4x1W.
Щом е на 12В значи може...освен ако колата не е някоя реликва и да е на 6 Волта :-D
dyaneff - майстор
Всъщност не е много коректно, защото автомобилният акумулатор се зарежда до 14 Волта.
edemy2001 - специалист
dyaneff написа:
Всъщност не е много коректно, защото автомобилният акумулатор се зарежда до 14 Волта.
Двата волта разлика в случая не са от голямо значение, защото този тип осветители са с вграден драйвер, който ограничава тока.
edemy2001 - специалист
Днес приятел ми изпрати една интересна табличка и бързам да я сложа и тук! Мисля, че коментар от моя страна е излишен! Данните, естествено са приблизителни!
Прикачен файл:
Tablica.jpg
Tablica.jpg (48.85 KиБ) Видяна 5750 пъти
edemy2001 - специалист
Знам, че това не е точното място за такъв вид коментар, но ако го сложа другаде няма да го прочетат хората, които най-много ги касае!
А сега по същество:
Съжалявам, че по-рано не потърсих информация за фирма СИРИУС гр. Дряново в нета... Поръчах на 11.01.2013 год. 80 бр. печатни платки, без солдер маска, без бял печат, калайдисване, пробиване и т.н., просто платка с две площадки с размери приблизително 50 х 50 мм. Размерите са точни, но по други причини тук не ги казвам какви са. Изпратих файл с платката. При условие за 50 % капариране, аз платих 100%!!! Платките ги получих едва днес 09.02.2013, при договорен срок 10 работни дни и то след няколко писма в скайп, от които последното беше с искане за връщане на парите и прекратяване на отношенията от моя страна. Като капак на всичко, вместо 80 платките са 77 бр. и 26 бр отвъпросните 77 са некачествени. Мислех да им поръчвам двустранни платки с метализирани отвори, солдер маска и т.н. за SMD монтаж!!! След като не могат да изецват две ПРАВОЪГЪЛНИ площадки - не ми е изпила чавка ума!!! :irre3: А, въпросните дефектни платки, ще им ги върна с наложен платеж и ще ви информирам, поне за това нещо дали са били коректни!!!
Снимки на част от дефектните платки:
Прикачен файл:
DSCN1037_resize.JPG
Прикачен файл:
DSCN1031_resize.JPG
Прикачен файл:
DSCN1019_resize.JPG
Прикачен файл:
DSCN1014_resize.JPG
Прикачен файл:
DSCN1013_resize.JPG
edemy2001 - специалист
По повод на последния ми пост тук - Сириус излязоха некоректни и при връщането на некачествената продукция - не я приеха!


А, сега по темата...
Вчера направих едно осветително тяло с 10 ватов светодиод та да се похваля де! :-D Мястото му ще е в банята вместо съществуващото такова там с енергоспестяваща лампа. Вероятно във вторник или сряда ще направя монтажа и тогава ще пусна снимки пак.
За основа на тялото използвах парче правоъгълен алуминиев профил, който ми беше останал от друг проект. Купих парче опалов поликарбонат, който огънах с помощта на пистолет за горещ въздух (между другото - оказа се много труден за рязане и огъване). Остана да изрежа две капачета от същия поликарбонат, които ще залепя отстрани и да пробия отвор за захранващия кабел през алуминиевия профил.
Сложих светодиода с радиаторчето и вентилаторчето от този http://napravisam.bg/forum/viewtopic.ph ... 14#p485534 пост, защото реших, че в банята обикновено когато се ползва осветление е и топло и реших, че алуминиевия профил може да се окаже недостатъчен за добро охлаждане.
Прикачен файл:
DSCN1383a.jpg
Прикачен файл:
DSCN1384a.jpg
Прикачен файл:
DSCN1388a.jpg
lov - майстор
Я докладвай колко радиатор му трябва на това диодче. Моите дойдоха отдавна ама като ме налегна един грип и май 10 дена пазих леглото. Ама днеска може и да застъпя тенекетата и да ги наредя. И понеже не можах да измисля по голям радиатор реших че ще ползвам едно алуминиево тенеке за основа а от задната страна да добавя някакви други радиатори. А и ми издумка и безконтакния термометър и ще се доверявам на пръстчето на ръката. :lol:
edemy2001 - специалист
Ами радиаторчето на което е монтиран светодиода е 60 х 70 х 12 мм., но има вентилаторче отдолу. Не се чувства особено затопляне с ръка и затова не съм мерил с термометър. Във сряда ще съм в работилницата ми и ще пробвам да сложа един направо на парче от алуминиевата правоъгълна тръба и ще видя какъв ще е резултата и тогава ще напиша пак. Доколкото знам не бива да превишава 80 градуса температурата на светодиода, но това е гранична стойност, което значи, че по-добре да не превишава 50 градуса. :) Като пробвам ще видим какво ще стане...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 78

Тема "Направи сам LED осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: