• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
stilnik - специалист
пон окт 22, 2018 10:32 pmЧираче написа:
пон окт 22, 2018 10:03 pmstilnik написа:
[Това голяма мъка ще е . Близо 13кг/час!!! С каква ли цена ще излезе брашното? С тази мелничка най вероятно можеш да си приготвиш брашно за в къщи , но не и за пазара.
Въобще не представлява проблем времето за мелене. Мелничката мели половин час, и половин час почива за охлаждане на двигателя. Големите мелници оскъпяват брашното от дребния производител с 1 лв/кг брашно.
Още по-зле - не 13 , а 6.5кг/ч.
stilnik - специалист
пон апр 02, 2018 10:50 amЧираче написа:
Имам нужда от съвети и информация за направата на такава машина. Това се налага по две причини. Първата е, че разполагам с известно количество вече трета поред година. И второ - имам съмнения, че тия, които лющят зърното не са коректни. Правят така, че рандемана на чистото зърно да е около 50% от общото количество. Като им занесеш примерно 100 кг, и поискаш да ти дадат всички съставки /чисто олющено зърно, разни примеси и люспи/ отново претеглени, направо те гонят. Което ме навежда на мисълта за тая некоректност. В същото време, без да имат собствено зърно се хвалят, че пращат по Еконт на клиенти на ниска цена.

По тия причини искам да опитам да си направя такава машина.

Молбата ми е, ако някой е запознат с въпроса, да помага.
Предварително благодаря!
Наистина радеманът е около 50% и то на цяло и натрошено семе. А ако искаш само цяло и едро - то цифрата е още по- малка. Това което искаш - да ти съберат всички съставки от люпенето е неприложимо. Просто технологиата на люспенето не позволява. Точно твоите 100кг не могат да бъдат олюпени 100% -в машината остават едни 20кг полуолюпени и ако няма следваща порция зърно няма как да бъдат завършени твоите 100кг. И как мислиш , че ще отделят точно твоите люспи в циклона или твоите отсевки в триора. Затова вероятно хората ти показват вратата.
Чираче - майстор
вт окт 23, 2018 1:15 amstilnik написа:
Наистина радеманът е около 50% и то на цяло и натрошено семе. А ако искаш само цяло и едро - то цифрата е още по- малка.
Това твое твърдение НЕ Е ВЯРНО!!!! По какъв начин ще го докажеш? Написах 100 кг образно количество. В действителност се кара цялото количество бункерно тегло. Примерно прехваления Наско Янакиев от Първенец дава рандеман около 50%, докато Тодор от Ямбол дава около 70%. При едно и също зърно, с едни и същи машини за обработка, и при еднакво качество.
stilnik - специалист
вт окт 23, 2018 9:43 amЧираче написа:
вт окт 23, 2018 1:15 amstilnik написа:
Наистина радеманът е около 50% и то на цяло и натрошено семе. А ако искаш само цяло и едро - то цифрата е още по- малка.
Това твое твърдение НЕ Е ВЯРНО!!!! По какъв начин ще го докажеш? Написах 100 кг образно количество. В действителност се кара цялото количество бункерно тегло. Примерно прехваления Наско Янакиев от Първенец дава рандеман около 50%, докато Тодор от Ямбол дава около 70%. При едно и също зърно, с едни и същи машини за обработка, и при еднакво качество.

Е , какво да ти кажа. От входящо бункерно зърно , почистено на Петкус , почистено от примеси и олюпен от комбайна лимец имаш боклук 10% . Особено пък тази година , с тези дъждове. От там нататък няма да смятам. Ти ги разбираш тези работи , макар и да не си виждал машина за люпене , камо ли пък и да си запознат с технологията на обработка на лимеца. Аз четвърта година се боря с тази дисциплина , две , три машини съм направил , сигурно и 200тона съм преработил за тези години, така че нещата са ми ясни. А когато и ти се задълбаеш в проблема , неминуемо ще достигнеш до тези изводи.

И един съвет - караш бункерно зърното там в Ямбол , взимаш 70% чист лимец - без да е стошен, и си караш кефа. Хич не му мисли за машина за люпене. С такава нагласа , като твоята няма да се получи.
Чираче - майстор
Вече повече от 3 г. не е писано в темата. Направата на такива машини въобще не е сложно за мен, но ми липсват металообработващи машини. Ако давам за изработване на всички детайли, сметката няма да излезе.

За това купих един Петкус - SUPER K541, и една чешка лющилка. И си реших проблемите. Купих и втора мелница. Направих машина за флейки с голяма производителност.

Вече предлагаме тия услуги - почистване на зърното от примеси, лющене, мелене на брашно и направа на флейки.

Тодор от Ямбол вече е покойник.

за контакти:

0896/13 22 14 Елена
0889/ 39 04 49 Иван
kr1100 - майстор
вт дек 21, 2021 10:29 amЧираче написа:
.. За това купих един Петкус - SUPER K541, и една чешка лющилка. И си реших проблемите. Купих и втора мелница. Направих машина за флейки с голяма производителност.
Вече предлагаме тия услуги - почистване на зърното от примеси, лющене, мелене на брашно и направа на флейки.
=D> :partyman:
gogo7777 - майстор
Какви са тия флейки?
Чираче - майстор
чет дек 23, 2021 6:26 amgogo7777 написа:
Какви са тия флейки?
Някъде така му казват. На друго място е мюсли. Иначе си е студено пресовано семе.
hidrazin - майстор
Просто развива производството на тоя боклук дето се купува само от неграмотници дето се мислят за умни.
Хоря кльопат фураж!
Мошенници, съъъъъррр...
:partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Машина за лющене на Лимец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: