Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
Разбира се че действа ... стига да го има. И да не е "изяден".
:partyman:
Стоян Петришки - специалист
Здравейте. Имам проблем с намирането на стойка за слънчев колектор NOBEL 2.6 кв. за керемиден покрив. Проблемът идва от там че ширината на колектора е 1300 мм. и на намерените от мен стойки напречните профили са малко под този размер и дефакто дължината не стига за да се монтират планкоте за закрепване на панела. Моля някой ако му идва нещо на ум да сподели. Стойката ще я монтираме на един колега който направи чисто нов покрив и не му се ще да дупчим керемидите та за това търсим от готовите стойки.
ivanovbg - майстор
пет фев 09, 2024 8:59 pmhidrazin написа:
Разбира се че действа ... стига да го има. И да не е "изяден".
:partyman:
При мен съм занулил буфера в който съм монтирал един поръчков аноден протектор ( поръчков защото е по голям от другите) и според мен трябва да пази и едната серпентина на бойлера и камината през общата нула. Нарочно съм сложил прозрачен филтър на тръбите за да я гледам и засега вече 5 месеца водата е бистра все едно сега съм я сложил. Магнити също съм сложил.
hidrazin - майстор
пет фев 09, 2024 9:21 pmivanovbg написа:
При мен съм занулил буфера в който съм монтирал един поръчков аноден протектор ( поръчков защото е по голям от другите) и според мен трябва да пази и едната серпентина на бойлера и камината през общата нула.
.....
Магнити също съм сложил.
Протекторът ще ти пази съда в който се намира. И ... толкоз.
А магнитите - с тях или без тях е все тая.
:partyman:
Andri01 - майстор
Към Ст. петрашки: Предполагам,че това което търсиш са "Х" профило образни ленти. Имах подобен проблем преди години при моя СК за БГВ. Намерих такива в една фирма. Но тя е във Варна.
ivanovbg - майстор
пет фев 09, 2024 9:58 pmhidrazin написа:
пет фев 09, 2024 9:21 pmivanovbg написа:
При мен съм занулил буфера в който съм монтирал един поръчков аноден протектор ( поръчков защото е по голям от другите) и според мен трябва да пази и едната серпентина на бойлера и камината през общата нула.
.....
Магнити също съм сложил.
Протекторът ще ти пази съда в който се намира. И ... толкоз.
А магнитите - с тях или без тях е все тая.
:partyman:
Да, те де факто са все едно един съд. Водата е една. Чрез нулата по отдалечените стени на съда имат електрически контакт. Предполагам че не зависи протекцията от формата на съда или не съм прав?
hidrazin - майстор
пет фев 09, 2024 10:48 pmivanovbg написа:
Да, те де факто са все едно един съд. Водата е една.
Та де юре няма как да ти отговоря, защото не ти знам системата и материалите от които е изпълнена.
Водата може да е една но например един месингов кран по пътя и електродния му потенциал раздела двата съда.
Плюс това че имаш и тръби разделящи двата съда.
То ако ставаше така ехеййй...
Примерно парова централа захранва един квартал с топла вода.
Значи по твойта сметка слагат един аноден протектор в самата централа и ХОП - всичко защитено.
И котела, и буфера, и всички тръбни пътища, и оборудването в абонатните... :-D
Да ма не...
:partyman:
ivanovbg - майстор
Пак ще ме караш да тествам :?
hidrazin - майстор
Няма да те карам. Ти да не си тестов стенд бре! :-D
Просто:
пет фев 09, 2024 6:44 pmivanovbg написа:
...ти първо трябва да знаеш защо се слага аноден протектор и как работи ...
Да, трябва да ги научиш тези неща и сам ще си отговориш. Евентуално... :)
:partyman:
ivanovbg - майстор
съб фев 10, 2024 7:01 pmhidrazin написа:
Няма да те карам. Ти да не си тестов стенд бре! :-D
Просто:
пет фев 09, 2024 6:44 pmivanovbg написа:
...ти първо трябва да знаеш защо се слага аноден протектор и как работи ...
Да, трябва да ги научиш тези неща и сам ще си отговориш. Евентуално... :)
:partyman:
Аз знам, прехвърлят се електроно от единия метал към другия, а двата образуват галваничен елемент. Ако по средата на пластмасовата тръба дето ги свързва има месингов кран дето не е свързан електрически не би трябвало да има проблем, но ако има месингов фитинг свързан към единия съд дали ще пречи? Все пак водата в средата на фитинга не контактува с месинга.

Ей сега ще начертая една схемичка как ще тествам.

Тема "Соларна инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: