• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 546
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
gorgidanchev - специалист
Доста парички :? Ако нищо не направя :? Не може ли захранване и др.истории от принтера :?
skartalov - специалист
gorgidanchev написа:
Доста парички :? Ако нищо не направя :? Не може ли захранване и др.истории от принтера :?
Може, моторите и захранването само.
gorgidanchev - специалист
Добре де принтера е доста голям не може ли да ползвам хоризонталния ход и на плота дето дърпа хартията. :?
skartalov - специалист
gorgidanchev написа:
Добре де принтера е доста голям не може ли да ползвам хоризонталния ход и на плота дето дърпа хартията. :?

Хммм, мисля че в крайна сметка май нищо няма да стане.
Имаше в нета един проект на такова рутерче, изградено от водосточни тръби и т.н.
Но все пак какво искаш да постигнеш? Да направиш възможно най- евтиния рутер на света, или да направиш рутер на който все пак нещо може да се изработи?
gorgidanchev - специалист
Добре де като не ми се хвърлят парички навятъра.Искам да опитам пък ще видя после с нещо по добро.Притеснява ме софтуера :? :? :?
С механиката мисля че ще се справя.
velsi - Почетен майстор
Мене повече ме притеснява за какво ще използвам тази машина, ако я изработя. Не мога да се сетя за разумно приложение. За да не се получи да си седи както много други неща, които съм направил, ей така заради единия мерак.
LZ - специалист
Едно възможно приложение е прдажба :)
Аз мисля да си направя една малка и да си дялкам платки и дребни детайли, които ми трябват от време на време.

Работен плот 500 х 300 мм и Z ос около 100-150 мм ще ми е повече от достатъчно
skartalov - специалист
velsi написа:
Мене повече ме притеснява за какво ще използвам тази машина, ако я изработя. Не мога да се сетя за разумно приложение. За да не се получи да си седи както много други неща, които съм направил, ей така заради единия мерак.
За единия мерак... това не е лошо, поне ще ти остане опита! А това е нещо безценно. Питай мене. Аз колкото нашини съм направил и не съм ги довършвал докрай- ужас. Много пара е отишла на вятъра. Но опита, който се трупа не може да се измери в пари.
skartalov - специалист
gorgidanchev написа:
Добре де като не ми се хвърлят парички навятъра.Искам да опитам пък ще видя после с нещо по добро.Притеснява ме софтуера :? :? :?
С механиката мисля че ще се справя.
Мене софтуера не ме притеснява.
След като изкарах 6 месеца ровейки се в интернет и четейки мноооого литература, вече съм много наясно как се постига изработка на 3D детайл, от CAD проектирането до изработката му на CNC фреза.

Добре де, мене пък винаги ме притеснява механиката.
Би ли споделил точно как ще се справиш с нея, по какъв начин ще обереш луфтовете по осите, и точно как ще направиш воденето и линейното движение???
gorgidanchev - специалист
Сега почнах да правя панел за топла вода за лятото .Първо него да свъша щото остане ли на заден план край с него.После почвам машинката за гравиране и ще снимам.Но софтуер :? :? :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 546

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: