Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
d3v1ous - специалист
Това http://www.lavrsen.dk/foswiki/bin/view/Motion/WebHome ми се вижда идеално за мен.

Искаш ли да ми разкажеш малко повече за хардуер-а, в смисал каква платка да си взема какви камери и т.н. нещо което си сигурен че ще има драйвери под Linux
ArturDent - Почти Безобиден
d3v1ous написа:
Проблема ми е със софтуера.. в смисал трябва да напиша нещо което да чете информация от тази клавиатура (драйвер)
Що па драйвер? Не може ли някой demon или както се казва в Linux (в Windows е service), Няма начин да няма начин да прихванеш натискането на клавиш от клавиатура. Пък и може да имaш отдалечен достъп.....тоя комщтър щом е жив постоянно сигурно е вързан към нета.
За Win мога да ти го кажа стъпка по стъпка ама...
gandonov - специалист
d3v1ous написа:
... каква платка да си взема какви камери и т.н.
Не ти трябва специализирана платка, ако ще вържеш само 1-2-3 USB камери, или ако ще работиш с мрежови IP камери.
Не ти трябва и специален драйвер за камерата. Локалните камери се разпознават от v4l (video4linux), който е част от ядрото. А IP камерите са достъпни през мрежата.

Инсталирай си motion, вземи от приятел USB или IP камера и се пробвай.
Не би трябвало да срещнеш сериозни затруднения.
ArturDent - Почти Безобиден
d3v1ous написа:
За какво става дума: казано най - просто алармена система за дома.
Колега, цитирам това горното, щото май темата се изметна. От най-проста аларма си стана видео наблюдение с IP камери, и очакваме и контрол на достъпа скоро. "Fingerprint" достъп....имам опит мога да помогна....
По пътя по който сме тръгнали ще му излезе по-евтино, да извика алармаждии, и да му праснат една проста ситемка с безжични датчици.

.... НО темата може да е полезна за направа на алармена система управлявана от PC (или Mac), те нали станаха и Линуксчии.
gandonov - специалист
Не разбрах какво те притеснява?
Наистина ще му излезе евтино. Евтина USB камера струва колкото 1 датчик.
Всичко друго е безплатно и лицензно чисто.
ArturDent - Почти Безобиден
Понеже стана дума за IP камери, те не са толкова евтини. Не съм сигурен обиновенните WEB камери през USB на колко метра от компа можеш да ги сложиш (не съм пробвал). Ако знаеш сподели, наистина ми е любопитно.
Имай предвид, че в една "нормална" стая ще ти трябват 10 м, освен ако кабела не минава по диагонал.....

Но пак казвам - да нахвърляме идеи, може и да измислим нещо.
d3v1ous - специалист
Има друг проблем обаче.. буферите, искам да кажа че компютъра е в коридора на апартамента, а камерите би трябвало да комуникират с него през кабел, до колкото знам 3 метра USB кабел е максимално разрешен което в случая не ме устройва..

предложения?
gandonov - специалист
Максималната дължина на USB кабел е 5 м. Начините да се увеличи това разтояние са:
  • - използване на междинни USB hub-ове. До 5 бр. Така се постига обща дължина 30м.
    - със специален USB Active Extension Cable, който усилва сигнала. Максимална дължина на кабела 30м.
    - USB Over Ethernet - http://www.usb-over-network.com/ Този метод не съм го ползвал и няма преки наблюдения.
d3v1ous - специалист
Добре, ще го измисля някак си :)

Благодаря на всички отзовали се.
EmoZ - специалист
А! Опаааа позатрили са ме (некой дето не разбира явно за к'во иде реч, но па е борец за добри обноски по въпрсите дет' не разбира:) ), лошо няма (пича дето е пуснал темата 'ше си мисли само убави работи), аз съм монтирал известно време охр. сиситеми професионално, прости и сложни, и по-сложни, а и мн. сложни.

А сега 'ше ми е много интересно, докато тече дискусия за т'ва колко е на илядо пол'вината, тоя дет' ме тривнА да 'земе да се изкаже по темата адекватно :).

Ама тъпни се дращят на поразия, без никакъв смисъл, но понеже са 'в добрия тон' остават 'за поколенията'.


п.п. Пич, дето си пуснАл темата, 'фанАл си се с глупости (съветъниците са ти булшит отсекъде), немаш никаква идея за к'во иде реч, немаш елементарна представа от програмиране, не го казвам с укор, секи може различни неща, но т'ва по-добре си го плАти (като решиш к'во точно искаш), по-евтино 'ше ти излезе, да ти е мирна главата - Успех.

п.п.п. Чети бързо преди да са ме изтрили отново :). И пак успех!

п.п.п.п. Единствения друг дето може да ти е от полза е от Пловдив и има интереси във фотографията :).

Тема "Малко сложна аларма за дома" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: