• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
bohur - помощник
Здарвейте,имам желание да си направя алуминиева врата.Искам да попитам да ли трябват по специялни машини или може с повече желание да се сглоби нещо.Разполага с пендула за рязането под 45 градуса
mladkal - майстор
Трябва ти преса (щанца) за ъгловите сглобки. И аз съм на твоето деридже...Само на пендула го докарвам и то при приятел...Не е лична! :)
ralev - специалист
Има ли мерак става и без щанца. Един приятел на времето го правеше с шаблон и разпробиваше с бормашината за сглобките. Голяма мъка, бавно е но става. То и за от долу ако е с дъска трябва челна фреза ала и за там си има чалъми, режеш с пендела и напасваш.
pavkatay - майстор
не е невъзможно,но може да ти излезе по-скъпо :)
bohur - помощник
ами някакъв снимков материал от къде може да се намери
rum_sz - специалист
И аз се интересувам,как се правят алуминиеви врати и прозорци.Имам малко опит,но има чалъми и допуски който трябва да бъдат обяснени :) Но без преса не стават стабилни сглобките ,и машина за рязане на 45 градуса,другото с оберфрезата се докарва.Така че помогнете с малко съвети :?
Последна промяна от rum_sz на ср мар 31, 2010 3:38 pm, променено общо 3 пъти.
rum_sz - специалист
pavkatay написа:
не е невъзможно,но може да ти излезе по-скъпо :)

Каквото отпадне си остава за наша сметка .Вземал съм цял профил 6 метра,за едно парче 1 метър :)
pavkatay - майстор
rum_sz написа:
pavkatay написа:
не е невъзможно,но може да ти излезе по-скъпо :)

Каквото отпадне си остава за наша сметка .Вземал съм цял профил 6 метра,за едно парче 1 метър :)
точно това имам предвид- профили-на 6м, уплътнения- за алуминия-по 10 кг(използват се най малко 3 вида-по 30-40-ина лв топчето). пълнежа ако не е стъкло и стъклопакет също дава фира.... а и то е казано- сръчни хора има много, но майстора го прави инструмента. без оборудване е сложничко :)
rum_sz - специалист
За мен е по важно някой,който се занимава с това ако има доброто желание да даде някой ценни съвети .Все едно че сме в първи клас и започваме да учим азбуката :)
velsi - Почетен майстор
Бих помогнал, но пробвай с някакви по-конкретни въпроси.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "алуминиеви врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: