• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 52
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
bgtok - специалист
Във форума има и друг колега, който прави същото.
viewtopic.php?f=18&t=24657
Евала пичове! =D>
dj_marti79 - специалист
geordgeo благодаря. Ако си прав около 65 km/h при 3000 об./мин. Мисля че е добре.
maxuel82 да, трябва да са тягови. С твойте колко издържаше? Нови ли бяха или ползвани? Колко тежи цялото.
Някой да предложи схема на як контролер?
ludiagsm - специалист
maxuel82 написа:
Електрокарите с какви двигатели са :? предполагам правотокови ! Там където работя имаме 2 електрокара -зареждат ги през нощта и по цял ден не се спират, значи батерийте са доста издръжливи :? ! На първото клипче (с БМВ-то) акумулаторите са обикновенни а не трябва ли да са тягови за да издържат повече ! :?
Трябва :)
ludiagsm - специалист
вече имам чисто нов двигател 48волта 10кв 3800рпм надявам се с него колата да вдигне поне 60км в 4ас ,скоро ще го монтирам и ще пусна някоя снимка или клип4е.Искам да си ходя наработа с нея когато е студено времето ,4е с тоя бенз не се издържа ве4е [-X
dj_marti79 - специалист
[-( НЕ, НА ПЕТРОЛНАТА ЗАВИСИМОСТ [-(
Моето желание е същото.
maxuel82 - специалист
ludiagsm написа:
вече имам чисто нов двигател 48волта 10кв 3800рпм надявам се с него колата да вдигне поне 60км в 4ас ,скоро ще го монтирам и ще пусна някоя снимка или клип4е.Искам да си ходя наработа с нея когато е студено времето ,4е с тоя бенз не се издържа ве4е [-X
И аз ще се захващам наесен !А защо до 60км. Нали скоростната кутия остава би трябвало да вдига много повече !Нали оборотомера мери оборотите на коляновия вал а оста на електромотора в случая е този вал и щом се развърта до 3800об/мин-1 би трябвало колата да развива скорост колкото ще вдигне с ДВГ при 3800оборота примерно на 4-та скорост :?
Тани - модератор
dj_marti79 написа:
Поста на world_explorer е доста ценен, за което му благодаря. От него изваждаме следното:
-правотоковите електродвигатели са по-подходящи за наще цели, в сравнение с асинхронните които и при номинални обороти и при много ниски обороти консумацията е почти една и съща, от където следва - ниски обороти, консумация номинална, малък въртящ момент.
-асинхронните нямат възможност за рекуперация съответно немогат да се ползват за моторна спирачка.
-асинхронните са големи и тежки.
-асинхронните немогат да се претоварват неколкократно.
-управлението на асинхронните е сложно и скъпо
-диапазона на оборотите на асинхронните е ограничен и отгоре и отдолу.
Това достатъчно убедително ли е, че асинхронните не са подходящи за наще цели?
Мисля, че няма да се стигне до т. нар. "лудо развъртане" защото двигателя ще е постоянно куплиран към установката, пък ако се развърта много - ще вдига 100 на първа скорост :lol:
Марти , изгледай този клип и пак си кажи мнението за асинхронните двигатели!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3cU3Pz04HNE[/youtube]
ludiagsm - специалист
maxuel82 написа:
ludiagsm написа:
вече имам чисто нов двигател 48волта 10кв 3800рпм надявам се с него колата да вдигне поне 60км в 4ас ,скоро ще го монтирам и ще пусна някоя снимка или клип4е.Искам да си ходя наработа с нея когато е студено времето ,4е с тоя бенз не се издържа ве4е [-X
И аз ще се захващам наесен !А защо до 60км. Нали скоростната кутия остава би трябвало да вдига много повече !Нали оборотомера мери оборотите на коляновия вал а оста на електромотора в случая е този вал и щом се развърта до 3800об/мин-1 би трябвало колата да развива скорост колкото ще вдигне с ДВГ при 3800оборота примерно на 4-та скорост :?
би трябвало да се развърти и на 4-та и на 5-та ама не съм сигурен дали натоварването което се полу4ава при 4-та и 5-та скорост ще позволи на мотора да се развърти до 3800рпм трябва да се тества за да се види на практика надявам се да е скоро
maxuel82 - специалист
Чакам с интерес вашия проект !Да снимате всеки детаил :-D Аз имам фиат браво и мисля него ка го конвертирам на ток !Голям кеф ще ми е да изхвърля ДВГ :mrgreen:
stivemaster - майстор
Ох трябва по сериозен ентусиазъм момчета , на пазара е вече първия сериен напълно електрически автомобил, така че нещата вече явно са различни (откъм зависимостта) и ако се отприщи това е бъдещето .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 52

Тема "Електромобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: