• 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 52
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kekata - напреднал
проблема в БГ е, че високите технологии са зачеркнати като развитие под диктата на западните икономики - никой няма интерес от конкурент на този пазар - там се плаща най-скъпо, държавите, които се развиват научно, обикновено водят.
Все пак, има проблясъци тук там, жилава нация сме си и съм сигурен, че ще пробием рано или късно.

Основния ни проблем е, че сме изгубили бизнес климата си, трудно е да се работи с български фирми, има наложен тарикатски манталитет - усещането че за да си успешен в бизнеса, трябва да прецакаш останалите. Това не е нормално и се надявам, че ще го преодолеем. Иначе има вече разработки на електромобили и в БГ и то с доста добри параметри - лично познавам ентусиаст, който е докарал нещата до купе :) и със едно зареждане минава 130 км. Каза ми, че може да постигне продажна цена 5000 евро... така че - има да се види :)
hidrazin - майстор
Ей, заспахте нещо и изоставате с материала. Те хората пуснаха у нас електробуси без батерии и жици, пък Вие спите!
Хайде на кондензаторите!!!
Електробус без батерия
:partyman:
tanosliven - специалист
Знае ли някой цената на батериите за тези автомобили.че аз съм събрал в склада доста инструмент на които комплект батерии е колкото нов инструмент.???
maxuel82 - специалист
Докато си освобождавах място на "Д" намерих това http://dox.bg/files/dw?a=d989086cd7
незнам дали ще е от полза :?
hakama - специалист
http://auto.offnews.bg/news/%D0%9D%D0%B ... _4752.html
Има техническо инфо в клипа за първия опит за серийна е-кола
geordgeo - специалист
Засега само въздишам, гледам и чета за тия (ел)возила и освен електроколело, друга играчка за возене нямам :sad: ... Ма се надявам поне синът ми докато порасне, да са се променили нещата в полжителна посока и да се радва на нещо подобно на Тесла-та... :-D
evparts.alle - специалист
Нещата отдавна са се променили.

Добре дошли!
:)

Проблема е в това, че хората са доста лъгани и дори истината да Я видят с очи, няма да Я повярват(каквато е била и целта).
Същевременно ги лъжат за други неща, но от "тауавизора"! Разпраят колко са "шукаритетни" тия неща , и хората си ги купуват, а чааааак после осъзнават лъжите.

Другия "кух" момент е, че хората "продават" избора си за по-добър "дизайн" и "поечко екстри", стигнало се е до там, че те гледат понякога като "неква гнида" ако не си в "модерния дух". А духа е лош!
То накой пък му дреме как те гледат? :vom: :vom: :vom:

Ето малко факти пък ги вземете и за истина ако искате:

За 3-4-5000 лева се купува електрическа кола втора ръка (направо се "надпреварваме" да си купим нови така или иначе ).За още толкова се слагат литиеви батерии.
За 7-8 хилки (най-тънко) си караш някаква електрическа количка в града, с която спестяваш колосални количества пари. Това се случва от близо 10 години вече с разни хора на наша родна земя - те не "бият тупана", защото и без това е сега ще се "лузнат" тука поне 5 трола да се подиграват и да пишат глупости. (Това не се случва само във форумите става и в реалния живот).
(Вмъквам тези 1-2 реда превантивна защита, защото троловете са неизбежни. )

Освен това на много хора няма да им се вярва писаното по-горе, заради причините споменати още по-нагоре.

Ето малко за лъжите - тези дето са супер в "духа на модата" са ги излъгали, че колата им е супер-дупер защитена и дъра-бъра-еди-си-кво-си,.. после ревът:
-"Аве ко стана? Украднаа я е за 2 минути".
Ми да! - за толкова ги крадат! Ама кога те лъгаха, че е много защитена ти беше "блажко" нали?


Пожелавам ви здраве и мъдрост през новата година!

Ще си позволя и да вмъкна малко за мъдростта:
Четох някъде из Библията, че който няма мъдрост да проси от Бога, Той дава без да се скъпи!
Такава мъдрост ви пожелавам, а не от "другата мъдрост" за далавери - такава има много тука из БГ.
Примерно всеки се чуди ако му дойде нещо от Китай как да излъже митницата и да не си плати налозите. Нека не бъдем такива! Това е просто пример - във всичко сме така и е жалко! Едно надлъгване!
Чудя се някой хора как изобщо ДНК-то им се копира едно и същото, а не им се надлъгват клетките една друга на молекулярно ниво. :lol:
Заради това и страдаме, защото предпочитаме да вярваме на лъжи, а не на истината!

Чел съм темата доста от самото начало - такива са ми изводите!

:)
hakama - специалист
Dnes, BNT2 20.45-21.00
Земята е само една - Електромобил-ръчно производство
zach_82 - специалист
Здравейте, най-накрая започнах с електромобила. Контролерът е готов.
Пробвах го на 100 Ампера- държи здраво, дори не загря. Колата ще дърпа около 200-300 при тръгване най-вероятно...

Прикачен файл

controller.jpg
controller.jpg (101.21 KиБ) Видяна 1429 пъти
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 52

Тема "Електромобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: