Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, имам малък офис и го боядисах с черен латекс марката не я знам купих готов черен каквато марка намерих .Проблема е, че много се цапа казаха ми, че имало някакъв лак дето го запечатва, но става грозно лъскаво а аз искам да е мат. Можете ли да ми препоръчате черен латекс който може да се мие или поне забърсва и да не остава следи на черното, тъй като помещението е малко офисче цената е без значенеи стига да е добро.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Следя с интерес
sokolov.91 - майстор
Има в Практикер и ХоумМакс лак за латекс на Лорка. В бели пластмасови шишенца по 300мл мисля, че бяха. Различни видове са. Има перлен, сатенен, мат, гланц. Около 7лв беше лятото едно шишенце. Аз с шише и половина гланцов минах 10 квадрата нов латекс на терасата. Доста съм доволен. Здраво го запечати. Няма пръсти да остават, няма мазни петна. И е на вън и още нищо му няма. Слънцето го пече цяло лято. После дъжд го валя - ок си е. Единствено не знам как стои въпроса с последващо пребоядисване. Ще хване ли директно новия латекс или ще трябва да се обработва с някакъв грунд...

П.С. С останалия ми лак си правих експерименти на парчета гипсокартон за бюджетна декоративна мазилка. Оцветих с оцветител за латекс малко шийтрок и си играх да си правя различен релеф. После като изсъхна го минах с лака и стана доста красиво. Все 1 си го правил с истински скъп материал за декоративни мазилки, който може да се полира, от рода на стукото. Има в YouTube много руснаци показват как става имитация на декоративни мазилки. Те там го правят с ротбанд паста на кнауф, но в България няма такава. Има само суха гипсова мазилка ротбанд, но тя е с по-едра структура от шийтрока и не става баш. Отнесох се, сори. Лака е добър. Накара ме да погледна на латекса с нови очи. Преди доста мразех латекс точно заради това, че много се цапа и няма миене.

Тема "Боядисване черен латекс цапа се" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: