Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kiss9402 - специалист
Привет на всички рибари и на всички които ще стават рибари :lol: /и за любознателните/. Вчера реших да си направя машинка за намотаване на кордата. Всеки знае колко е досадно действието да се отмотава кордата от шпулата /макарата/. Преди използвах бормашината ама не се получаваше много добре апък и вчера бе дъждовно имах малко FREE TIME и реших да си изработя такава машинка. Нищо сложно ако някой е заинтересован да пише за по-подробно описание на процеса на работа, материалите и размерите.




Приемам всякакви предложения и мнения. Относно механзма за бутане на влакното в ляво и дясно за да се намотава равномерно още не съм го изумувал.

Прикачен файл

DSC00709.JPG
Това е в незавършен вид.
DSC00709.JPG (53.92 KиБ) Видяна 3639 пъти

Прикачен файл

DSC00708.JPG
DSC00708.JPG (38.13 KиБ) Видяна 3639 пъти
Dain - специалист
Здравей.От снимките се вижда че си измислил как да завъртиш макарата за навиване,но имай в предвид че си трябва доста усилие за да навиеш плътно рибарско влакно,не знам дали това моторче с тази предавка ще ти свърши работа,а по въпроса за сноването на влакното наляво и надясно,огледай механизма на една шевна машина за навиване на калерчето,БЛП(бързо,лесно,просто).Успех.
kiss9402 - специалист
Ами то тва моторче си го варти бая добре да ти кажа. А за тва че трябва да е по-стегнато влакното като се навива на мене не ми тррябва да го навивам стегнато зада го съхранявам или продавам, а целта ми е да се олесни отмотаването на старото влакно от шпулата или за да се премотае на ново. А идеята за шевната машина ми доиде сношти и сега чета че и ти си писал за тва. Отивам да погледна как работи и ако го измъдря как да стане ше пиша. Аиде сега, че отивам да учя :-D :?

Тема "Има ли рибари? - машинка за навиване на корда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: