• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
TACHO - специалист
Здравейте!
Стигнах до залепването на первазите и розетката от полистирол и имам няколко въпроса:
1. До сега лепях с някакво лепило на Хенкел, Момент супер фикс май беше. Има ли някакъв по-евтин вариант за лепене, че това струва към 9-10 лв за тубичка, а с една тубичка съм запелил само една розетка и две парчета по 2 м. от первазите, а имам да лепя още 16 м.
2. С какво се запълват фугите, днес запълвах със самото лепило, но може би има и по-добър начин.
3. И най-важното, кажете моля как се реже гладко и право този стиропор, днес рязах с много остро канцеларско ножче, но пак не става добре?
:roll:
masteradmin - майстор
За лепене само силикон (но да не е акрилен най добре санитарен). А рязането, незнам другите как го режат, но аз завивам 2 винта най често между касата на врата , след това опъвам между тях една струна (по-тънка) . Към винтовете свързвам един трансформатор Piko от тези дето ги имаше едно време за влакчетата и през реостата му повишавам напрежението докато струната започне да свети. След това режеш, но ако натиснеш по силно струната се къса затова по бавничко.
TACHO - специалист
Е то и това дето лепя с него се води някакъв силикон.

А с фугите между отделните парчета какво да правя? Аз засега ги запълвам със самия силикон, но не знам дали след това боята на мястото на фугите няма да тръгне да се отлепя. Таваните ще са с вар. :roll:
masteradmin - майстор
Върху този хубавия санитарния силикон нищо не хваща да знаеш. За боядисване е акрилния (но пък той е за пълнеж не лепи добре)
TACHO - специалист
ПРОБЛЕМ: в неделя бях залепил няколко от профилите от полистирол с лепило на Хенкел, Момент супер фикс, на което изрично пише, че става за полистирол, дори в магазина ми препоръчаха да лепя точно с него или с някакво на Бизон. От тогава не бях ходил в апартамента, днес отивам и всичко беше на земята, само розетката на лампата си стоеше, но на нея бях сложил доста лепило, а на профилите (в никакъв случай малко) нормално количество. Направи ми впечатление, че лепилото беше хванало много здраво на полистирола, но въобще върху гипосвата шпакловка.

Какво да правя? Профилите въобще не са тежки и тъй като вече купих (преди да отида там) две нови опаковки от същото лепило, не ми се хвърля, а е скъпо и се сетих: да лепя с това лепило и след това да закова профилите към ъглите с малки гвоздейчета, главите на които да се скрият в профилите и след това да заравня върху тях с лепило.
Какво мислите?
masteradmin - майстор
Ами нали ти казах - санитарния силикон е вълшебен съхне за 20 мин. А акрилния за 20 - 30 часа и той не лепи, а е само за пълнеж може би твойто лепило е на същата основа. Може да го познаеш по мириса, мирише постно като на латекс. Бих ти предложил хартиено тиксо но то не хваща здраво. Виж на Стефан скелето в банята е идейно. Опитай нещо подобно.

Прикачен файл

10montaj_928.jpg
10montaj_928.jpg (25.63 KиБ) Видяна 11385 пъти
TACHO - специалист
Da, само че при мен профилите са в ъглите, не на тавана и е по-сложно. Освен това санитарния силикон е на акрилна основа и не става за стиропор, а и лепилото уж дръпна веднага, минута след притискането вече не можеше да мръдне. Проблема е или в самото лепило или в гипсовата шпакловка.

Оставам на варианта с пирончетата с малки глави, които ще маскирам.
Обаче май трябва преди са ги закова, да ги обработя в антикорозионен преперат, че след време ако вземат да ръждясат, ще стане еднааа...
Дано не забравя да направя някоя снимки, да видите резултата, че като имам работа хич не се сещам за снимки :wink:
masteradmin - майстор
Аз моите стиропорени первази със санитарен силикон ги лепих и станаха супер. Пробвай с едно малко парче.
ARTU - специалист
В магазина, откъдето купих стиропорени первази и стиропорени плочи за тавана ми дадоха някакво лепило на акрилна основа, казаха, че може и с акрилен силикон. Действително в коридора съм залепил едни плочи с акрилен силикон преди две години и до момента не са мръднали.

Прикачен файл

s-04.JPG
Това са плочите и корнизите в спълнята - пак са акрилен силикон.
s-04.JPG (39.35 KиБ) Видяна 11359 пъти
TACHO - специалист
Вие хубаво ми казвахте да си ги лепна с обикновен силиком, ама аз нали съм много знаещ, купувах лепило, купувах и като видях, че не става, тогава реших да ви послушам. Само дето дадох 30 грешни левчета за лепило преди това.

Най-накрая си взех обикновен санитарен силикон, прозрачен и с него стана перфектно. Снимките са размазани, щото са от телефон.

Прикачен файл

stiropor.jpg
stiropor.jpg (8.25 KиБ) Видяна 11331 пъти

Прикачен файл

stiropor2.jpg
stiropor2.jpg (8.55 KиБ) Видяна 11332 пъти

Прикачен файл

stiropor3.jpg
stiropor3.jpg (10.17 KиБ) Видяна 11332 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Полистирол?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: