• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
webcambg - специалист
От доста време работя по едно хоби "проектче" - правя си електричка на базата на VW Голф 2.
Конверсията се проточи около година, но тези дни вече придоби що годе завършен вид. Ето видео:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5m-r2cGZTUk[/youtube]

Повече за конверсията на:
http://www.ev-bg.com
pavkatay - майстор
за този конкретно проект има ли данни за пробег и скорост ?
пп и като си сменил двигателя не значи, че не трябва да сложиш 'истински' регистрационен номер РК.......... :-D
vladimury - специалист
Евала Майстореее ще дадеш ли някъкви техничски данни? И една идея от мен. Ако можеш да и сложиш и слънчеви колектори, за да не се зарежда само от контакта ще стане " Пушка".
torbalan - Дървен философ
колекторите ще бъдат с площ колкото един двор, за да могат да зареждат тези акумолатори :)

а КАТ знаят ли, че си сменил двигателя на колата???
това не е въпрос, а по-скоро подсещане да винимаваш, че при евентуална среща с тях може големи ядове да имаш :)
webcambg - специалист
torbalan написа:
а КАТ знаят ли, че си сменил двигателя на колата???
Това си е наистина въпросче за което трябва да се помисли и вече е направено.
КАТ нямат основателна причина да откажат да се пререгистрира като автомобил, но вече с електрически двигател.
Но за да стигна до КАТ трябва да мина през техническа експертиза, която се прави от ТИАТ-Шумен или Технотест-София.
На основание протокола издаден от някой от тези експерти КАТ е длъжен да смени талона.
А и в българския закон никъде не се споменава че автомобилите трябва да са задължително с ДВГ (двигател с вътрешно горене).
Споменава се термина "МПС" - Моторно Превозно Средство, каквото всъщност представлява и тази електричка :-D
LZ - специалист
Не вярвам да ти откажат да го регистрират, защото в противен случай може да се вдигне доста медиен шум, защото това си е един екологично чист автомобил.

п.п. Дай малко повече инфо за мотора
новия12 - специалист
малеее ... ся половин Перник СЪН НЕМА ДА ГИ ФАНЕ... :lol:
torbalan - Дървен философ
webcambg написа:
torbalan написа:
а КАТ знаят ли, че си сменил двигателя на колата???
Това си е наистина въпросче за което трябва да се помисли и вече е направено.
КАТ нямат основателна причина да откажат да се пререгистрира като автомобил, но вече с електрически двигател.
Но за да стигна до КАТ трябва да мина през техническа експертиза, която се прави от ТИАТ-Шумен или Технотест-София.
На основание протокола издаден от някой от тези експерти КАТ е длъжен да смени талона.
А и в българския закон никъде не се споменава че автомобилите трябва да са задължително с ДВГ (двигател с вътрешно горене).
Споменава се термина "МПС" - Моторно Превозно Средство, каквото всъщност представлява и тази електричка :-D
определено не познаваш закона :)

по закон нямаш право да правиш НИКАКВИ промени в конструкцията на автомобила :)

иначе си прав - технотест и после - в КАТ :)
webcambg - специалист
torbalan написа:
определено не познаваш закона :)

по закон нямаш право да правиш НИКАКВИ промени в конструкцията на автомобила :)

иначе си прав - технотест и после - в КАТ :)
За конструкцията си абсолютно прав!
Аз нея не съм я променял и нямам абсолютно никакво намерение да го правя :!: :!: :!:
Промених само задвижването - т.е. смених двигателя - вече не съм с ДВГ, а с електрически, като неговата мощност е еквивалентна на тази на предния двигател....
Дори и сега ако ти гръмне двигателя (не дай си Боже!) на един обикновен автомобил и го смениш с друг нима си направил промени в конструкцията?!?
За това и в някои страни двигателя се счита за консуматив и номера му не се записва във талона...
pavkatay - майстор
pavkatay написа:
за този конкретно проект има ли данни за пробег и скорост ?
пп и като си сменил двигателя не значи, че не трябва да сложиш 'истински' регистрационен номер РК.......... :-D
vladimury написа:
Евала Майстореее ще дадеш ли някъкви техничски данни? И една идея от мен. Ако можеш да и сложиш и слънчеви колектори, за да не се зарежда само от контакта ще стане " Пушка".
ако шегата те е засегнала се извинявам , ама въпроса ми е сериозен
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Голф мк2 - преработка в електромобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: