• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
prokop4o - напреднал
здравейте колеги!
искам да си направя машинка която да премазва като"влак".
която да е съставена от 2 вала.
резултата искам да бъде този:
Изображение
Изображение

матеряла който ще бъде премазван е мед
та въпроса ми към вас е: от какъв материал трябва да са валовете и от каде мога да си ги закупя
sasim - специалист
От стомана с богато въглеродно съдържания , а от къде не знам.По скоро помисли върху системата ,която ще прилага натиск,валове лесно ще намериш или си ги направи при някои стругар.
torbalan - Дървен философ
най-лесно да ползваш приминаващите влакове.....

като хлапета го правихме...

ако ще проектираш машина - предвиди 20 - 30 чифта валяци ;)
prokop4o - напреднал
torbalan написа:
най-лесно да ползваш приминаващите влакове.....

като хлапета го правихме...

ако ще проектираш машина - предвиди 20 - 30 чифта валяци ;)
ама то има проектирани такива машини няма да мисля аз топлата вода

питам какъв вид стомана да ползвам и от каде да е взема?

само си се представям седнал на едно столче чакащ преминаващи влакове :lol: :lol: :lol: :lachtot:
LazarGanev - "Велик майстор"
Пробвай във "Валентина"
iavord - специалист
Ако имаш път към Търново, качи се на Царевец - горе в църквата има такава машинка за сувенири (поне миналото лято като ходих имаше). Пускащ 1 лв. и 5 ст. и ти смачква 5те стотинки... а левчето си го прибира :) . Направена е от плексиглас и вътре и се виждат карантиите. Относно големината на вала и вида стомана, най-добре се консултирай с кадърен машинен инженер, да ти го сметне. Предполагам, че след като мине през гравьор да направи фигурите, после трябва да се прекара на термична обработка.
solo5 - майстор
torbalan написа:
най-лесно да ползваш приминаващите влакове.....

като хлапета го правихме...
:lol: :2thumbs:
ben84 - специалист
iavord написа:
Пускащ 1 лв. и 5 ст. и ти смачква 5те стотинки... а левчето си го прибира :)
Простете за Оф-а. ама не е ли противозаконно да бъдат унищожавани парични единици, та макар и 5 стотинки :?
prokop4o - напреднал
iavord написа:
Ако имаш път към Търново, качи се на Царевец - горе в църквата има такава машинка за сувенири (поне миналото лято като ходих имаше). Пускащ 1 лв. и 5 ст. и ти смачква 5те стотинки... а левчето си го прибира :) . Направена е от плексиглас и вътре и се виждат карантиите. Относно големината на вала и вида стомана, най-добре се консултирай с кадърен машинен инженер, да ти го сметне. Предполагам, че след като мине през гравьор да направи фигурите, после трябва да се прекара на термична обработка.
ако се вгледаш ще видиш че на моита пише шипка машината я видях сега номера е да знам каква стомана са използвали за валовете и от каде да ги купя
prokop4o - напреднал
ben84 написа:
iavord написа:
Пускащ 1 лв. и 5 ст. и ти смачква 5те стотинки... а левчето си го прибира :)
Простете за Оф-а. ама не е ли противозаконно да бъдат унищожавани парични единици, та макар и 5 стотинки :?
ние говорим за медни и месингови парчета а не за стотинки
  • 1
  • 2

Тема "валове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: