• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
gogosto - специалист
donovia написа:
Изчетох Около 3 пъти темата и ме засърбя и мен главата от вътре!!!

Малко да Пораздвижим темата!

Да представя моят проект който е вдъхновен от тази тема ако бъркам някъде моля поправете ме :? :? :?

Целта ми с построяването на машина за производство на пелети е да си правя по 10-20 тона на година за лично ползване и то от слънчогледова люспа!

Приготвил съм трифазен български мотор 10кв
За редуктор заден диф от БМВ (гледам че е на мода).
Матрицата е 250 мм с дебелина 30 мм Дупките са ф 6 със конус на 16 градуса и 8 мм в горния край.Материала за матрицата е LS 60 стомана която е високотемперетуроустойчива но подлежи на закаляване така ми казаха майсторите които ми я изработиха!!!
Изработена е на CNC фрезаи като изработка мисля че е перфектна!!!
Машината ще е с въртяща се матрица за да мога да поставя маслено офлаждане на колерите които ще са с ширина 50 мм и 140 мм радиус!!!
Мисля оборотите да бъдат около 120 в минута, Оста за матрицата и колерите да е от г45 стомана с дебелина 40мм.

Ми това се сещам, всичко е все още проект и търпи корекций ако прецените.
За сега само една снимчица на матрицата мога да предложа защото друго със сигорност няма да ви е интересно и съм сигорен че всеки е виждал електромотор и заден диф :-D :-D :-D
На първо четене всичко ти е ок с изключение на дебелината на матрицата, но за сънчоглед предполагам няма да е проблем. Давай снимки и детайли, че ми е любопитно да видя как се справяте :)
Изображение

Остава да направя Шпонковия канал и евентуално да я закаля!
Ако я пусна да поработи машината малко без да е закалена дали ще има проблем???За да може евентуално да я утъня още малко ако има нужда!
Или да си я закалявам и чак тогава да я слагам на машината? :?
А закаляването до колко еденици трябва да се закали? :?
Ролерите мисля и тях от такава стомана да направя и ще имат ли нужда от закъляване? :?
И евентуално каде мога да ги закаля??? :?
Това са ми въпросите за сега - Благодаря предварително :-D
шоп - майстор
donovia написа:
И евентуално каде мога да ги закаля??? :?
Това са ми въпросите за сега - Благодаря предварително :-D
БИЦ Изот, бул. Цариградско шосе- 7 ми километър
там има фирми с машини, специалисти и технологии, които ще Ви свършат всякаква работа в сферата на металообработката.
gogosto - специалист
За дебелината коментара ми беше по скоро, че трябва да е 40мм, но за слънчоглед предполагам може и по-тънка. Закаляването да е задължително след тестовете, че после е трудно, ако трябва да се корегира нещо. Но аз мисля, че всички заложени параметри са в границите и няма да има нужда от корекция. Успехи и очаквам още информация в хода на изработването на машината с снимки на конструкцията.
magvt - специалист
Прочетох цялата тема, но е доста обширна, все пак има ли някой който разполага с цялостната документация за една такава машина и ако да би ли я споделил на мейл, дори и срещу заплащане ако иска
gogosto - специалист
magvt написа:
Прочетох цялата тема, но е доста обширна, все пак има ли някой който разполага с цялостната документация за една такава машина и ако да би ли я споделил на мейл, дори и срещу заплащане ако иска
Здравей, тук сме "направи сам", а не завод с проектантско бюро и чертежи с документация. За това мисля, че няма как някой да има чертежи за машините. Тук по скоро имаме по някоя снимка на разглобена машина и част от размерите и, а с останалото по фантазия на майстора и по негови преценки. Може да почнеш машината и в движение да задаваш въпроси около изникнали проблеми и ние ще помагаме с каквото можем. Така я правих моята машина аз.
magvt - специалист
Може би не съм писал правилно, да речем търся основните неща като матрицата, валовете, другото е ясно че ще се напасва, но щом е направи си сам предполагам и аз така ще го направя, но след това ще пусна цялата документация която съм изготвил по проекта
gogosto - специалист
magvt написа:
Може би не съм писал правилно, да речем търся основните неща като матрицата, валовете, другото е ясно че ще се напасва, но щом е направи си сам предполагам и аз така ще го направя, но след това ще пусна цялата документация която съм изготвил по проекта
Матрицата- от нея зависи всичко по машината и трябва да кажеш каква производителност искаш да постигнеш за да ти кажем накъде да се насочиш. Иначе диаметър от 200 до 350мм е най масов и дебелина 40мм. Хубаво е щом искаш да документираш всичко (и можеш), защото това аз не го правя поради причината, че машината която правя е една - и стила "направи си сам" предполага да ползвам не това което е най- добро, а това което имам без пари, Като това не значи, че слагам по -слаби или малки лагери, а напротив- по-големи от нужните да речем.
magvt - специалист
4-5 тона за лична употреба за зимата, ей така за кеф и да има с какво да се занимавам няколко дена в годината, това е производителността
gogosto - специалист
magvt написа:
4-5 тона за лична употреба за зимата, ей така за кеф и да има с какво да се занимавам няколко дена в годината, това е производителността
Е
Еми моите и твоите идеи се припокриват. Виж размерите и снимките които съм дал и би трябвало да те насочат. Аз машината я правих с същата идея. Трябва обаче да знаеш, че пелетмашината не може да е сама в производството на пелети. Има още доста "прикачен инвентар" без който не може да работиш ефективно. Именно заради него още не си произвеждам нужните пелети аз.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: