• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
markov_75 - специалист
Валериус написа:
Мисля, че някой колега го беше обяснил как се шлайфа нова матрица. Мисля, че беше равни части трици, кварцов пясък и отработено масло се смесват и се прекарват многократно през машината. Не съм много сигурен в пропорциите, та по-добре да го обясни някой който го е прилагал този метод, защото ръчното шлайфане отвор по отвор е много трудоемко и с по-ниско качество. Поне по този метод се прави шлайфането при професионалните преси за пелети.
Аз го пробвах този метод с отработеното масло,но единствения ефект бе оклепана машина.Вярно че на ръка е хамалогия,но качеството е добро.Отворите ми станаха огледало и гранулите тръгнаха веднага,при това с перфектно качество.
dizel - напреднал
маиката му е шлаифането.И при мен тръгна фсичко след като изшлаифах отворите
pet1r90 - помощник
при мен запичането беше от широките фаски , и липсата на достатъчно дупки .
сега работи , но пак не ме кефи и и се блъскам по главата от какво може да е .
50кг на час със зор при 170 оборота в минута , мисля четрябва да е двойно .
тваря мотора максимално 7,5kw .
мисля че е от мътрицата , ще трябва друга да правя
някой може ли да каже с 25 см мътрица какво количество вади на час ?
dizel - напреднал
При мен матрицата е 240 мм но последния ред дупки е на 180 мм и са 5 реда дупки като ролките са широки 45 мм и точно си ги газят.При това положение кофа около 10 литра се пълни за 5 мин.По някои път ако талаша е по едър шнека подава по малко и тогава я пълни за 10 мин.Когато материала е повече в матрицата пелетите излизат на фурия но се товари мотора и ако не намала подаването защитата изключва мотора.Мотора ми е 5.5 кв.Матрицата ми е дебела 28 мм.
dizel - напреднал
Забравих да кажа че оборотите на ролките са 70 об
boss4eto - помощник
pet1r90 написа:
при мен запичането беше от широките фаски , и липсата на достатъчно дупки .
сега работи , но пак не ме кефи и и се блъскам по главата от какво може да е .
50кг на час със зор при 170 оборота в минута , мисля четрябва да е двойно .
тваря мотора максимално 7,5kw .
мисля че е от мътрицата , ще трябва друга да правя
някой може ли да каже с 25 см мътрица какво количество вади на час ?
Здравей колега. За 250мм матрица оборотите са ти много. Външните отвори не ти работят. Можеш да направиш повече отвори но ще ти доиде малък мотора. За 250мм матрица ( въртяща) отворите са около 300бр. на Ф6 и двигател минимум 18кw на максимум 130об. Производителноста зависи и от диаметъра на колерите. Ако са ти с по малък диаметър ъгъла на постъпване на материала е по голям и от там пада и производителноста.
jorkataG - специалист
Привет колеги.
Търси се чертеж на машина за производство на пелети за да я направим с един приятел.
Нека да е чертеж, който е реализиран и работи.
Благодаря предварително.
brat4eda_81 - специалист
здравейте!моля за малко помощ и обобщение, за тези които са си направили пелетиращи машини ! да дадат информация за тези матрици има ли изискване спрямо размери и отвори ,аз мисля за 200мм ширина на максимум 30мм дебелина с отвори 6 или 8 мм ,колко дупки да направя и другото което е какъв мотор да ползвам какви обороти с редуктор ли да е ,този на обявата става ли(http://olx.bg/motor-reduktor-i67708104),и друго какво още трябва да съобразя ! благодаря много
markov_75 - специалист
brat4eda_81 написа:
здравейте!моля за малко помощ и обобщение, за тези които са си направили пелетиращи машини ! да дадат информация за тези матрици има ли изискване спрямо размери и отвори ,аз мисля за 200мм ширина на максимум 30мм дебелина с отвори 6 или 8 мм ,колко дупки да направя и другото което е какъв мотор да ползвам какви обороти с редуктор ли да е ,този на обявата става ли(http://olx.bg/motor-reduktor-i67708104),и друго какво още трябва да съобразя ! благодаря много
В голямо приключени ще се вкараш с тази машина.Аз си направих такава,но я ползвам за гранули да си храня зайците.Матрицата ми е 145 мм.,на 200 об/мин.,двигател 5,5kw,отворите гледай максимално много да направиш.А дебелината на матрицата зависи какво ще правиш с нея,пелети или гранули.
brat4eda_81 - специалист
за пелети ще я правя !!! защо какво толкова трудно има!!!
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: