• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
NASIO - специалист
Ето и една снимка на дупки 6 7 и 8мм

Прикачен файл

12983818_874833889293116_1166685765487827759_o.jpg
12983818_874833889293116_1166685765487827759_o.jpg (63.86 KиБ) Видяна 2310 пъти
gogosto - специалист
Тази снимка нищо не ми говори, но ме нави да променя конусите на готовата ми матрица. Днес пуснах машината след боядисването и сглобяването и, но матрицата опитах от страната на 22 градуса и от страната на 32 градуса. от към 32та градуса почти не излизат пелети, от към 22 градуса е що годе. От там се реших да опитам и на 16 градуса.
утре ще изтънявам матрицата и ще правя новия градус
NASIO - специалист
Искам само да покажа каква гладкост съм постигнал,няма и драскотини.
gogosto - специалист
Аз исках да кажа, че е с лош фокус и не мога да го видя полирането.NASIO kак пазаруваш от тази фирма която ми написа по горе бургиите, че нямат цени и форма за поръчка ?
NASIO - специалист
По телефона.Може да провериш и в "инсметал" продават австрийски бургии.При тях си поръчах една монолитна карбидна, но нямам мнение понеже ще пристигне утре.
gogosto - специалист
Благодаря ти NASIO поръчх си вече от Габрово. Тез Австрииските нещо цените не ме кефят. Мисля, че с полирането си много перфекционист. Според мен това не го прави никой голям производител, ти сам видя "шарените дупки" на Бимета за 25к пари :? И съм убеден, че машината работи добре. До тук от моя опит видях, че градуса на конуса е най важен, а полирането се получава по време на работа. До къде стигна с голямата матрица - нищо не казваш, чакам малко снимки любопитен съм ? ето моята нова матрица как ще изглежда- намалих малко броя на дупките, но колерите ще са по тесни от 49мм на 45мм и няма празно. Така мисля ще разтоваря мотора малко без да свалям кпд-то. Критикувайте ме, ако греша за да коригирам грешките си. Много ми помогна схемата на Босчето за точния градус на конуса- там е според мен ключа за работата на матрицата с дървени стърготини.

Прикачен файл

shestoagalnikkrag231.jpg
NASIO - специалист
Gogosto дано да си доволен от бургиите.За полирането си прав,обаче моята идея е да ги направя максимално гладки без усилие,да стават от раз без шлаифане.Днес опитах новата бургия,направих само една дупка на плоча 40мм стомана40х колкото да видя как върви и направо съм възхитен от полирането и бързината с която проби дупката.Чак не ми се дупчи втора да не ме разочарова нещо. Утре ще започна да пробивам матрицата да видим как ще се представи на х12.Ще използвам варианта на шестоъгълник.Един приятел има cnc фреза за мрамор и с една центрова бургия я разграфи за7- 8 минути.Дори не знам броя на дупките,но като ги пробия ще ги преброя.Надявам се в понеделник да я снимам готова.
gogosto - специалист
NASIO колко пари ти излезна бургията можеш ли да ми пратиш линк или номера и от сайта. Моите дойдоха супер дългите за да пробия оста за смазване. Не съм ги пробвал още, но са хубави - Български. Въпреки, че още не съм се решил за това, но да съм подготвен. Ще чакам с нетърпение да я видя твоята матрица.
NASIO - специалист
58лв.Размера и е 5,6мм L1 90mm L2 57mm. Не бързай, нека първо да я тествам по сериозно да не излезе напразно даване на пари.Като влезнеш в сайта отвори Maykestag свредла VHM
NASIO - специалист
Днес направих малко дупки с новата бургия.Нямам думи!Май досега само съм си мислил че имам бургии.Х12 го дупчи като сирене.Пуснах я в режим за свръх твърда стомана 25л.м/мин(1400 об/мин) и подаване 008мм за оборот(112мм/мин)една дупка за около 25сек.За Х12 режима е 55л.м/мин(3100об/мин) и подаване 008мм(248мм/мин)около 10 сек. на дупка,само че не ми стиска да я пусна на такава скорост,и по бавната ме устройва.С една дума съм много доволен.Но нека все пак да пробием цялата матрица, тогава вече ще правим заключение.Ако издържи ще си поръчам и такъв райбер.Gogosto ти направи ли новите конуси?
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: