Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
здравете,
итересуваме някой има ли си представа с какво може да се свали отпечатък от животно, примерно жаба, риба......
хем да има детайли,хем да не убиваме животното,.........можеби някаква пяна,или силикон които съхне веднага?!?
Ще се зарадвам на интересни идеи!
mladkal - майстор
Съжалявам, че аз ще съм не до там добрия вестител, но няма те такова нещо, което да свали отпечатък от жаба или подобна гадинка и тя да не бъде предварително или последващо умъртвена... Искаш отпечатък, слагаш си грях на сърцето..
Сори, колега!
mladkal написа:
Съжалявам, че аз ще съм не до там добрия вестител, но няма те такова нещо, което да свали отпечатък от жаба или подобна гадинка и тя да не бъде предварително или последващо умъртвена... Искаш отпечатък, слагаш си грях на сърцето..
Сори, колега!
ще прежаля някоя животинка в името на прогреса,проблема е ,че незнам с каво да сваля отпечатък от толкова мека повърхност,без да се наруши формата...
ceco78 написа:
ето ти насока : http://www.moebebe.com/catalog/product_ ... 9c15eaa745
тези и аз ги гледах,но никъде не намерих инфо ,колко силен трябва да е натиска за да се получи отпечатъка или пък ако е течно, колко му трябва за да изсъхне.
trace - помощник
menta написа:
mladkal написа:
Съжалявам, че аз ще съм не до там добрия вестител, но няма те такова нещо, което да свали отпечатък от жаба или подобна гадинка и тя да не бъде предварително или последващо умъртвена... Искаш отпечатък, слагаш си грях на сърцето..
Сори, колега!
ще прежаля някоя животинка в името на прогреса,проблема е ,че незнам с каво да сваля отпечатък от толкова мека повърхност,без да се наруши формата...
Може да я замразиш във фризера.
schuldiner - майстор
Ааа правят се отливки от животни, ама сигурно не е лесно...
Специално за жаба, дали няма да стане в тиня - заравя се жабата, отцежда се тинята и като повтвърди, леко се разчупва. Дано добичето оживее, ама в естествени условия те така си се заравят. А вече на какви парчета ще се отчупи калта и годни ли ще бъдат за отливка... ами трябва да се опитва.
Мислех си и за глина, дори ми се струва, че ще е по-лесно. Жабата си има слуз и не полепва, а глината е доста по-надеждна за запазване на формата. Просто трябва да е много фина (абе който е копал морски червеи ще разбере).
Когато стажувах в кислородно въздушният цех в Димитровград, като намерехме някоя гад и хвърляхме 1 кофа течен кислород или азот, каквото има под ръка. Те самите си ставаха на статуи, а ако искаш после можеш да си правиш и отливката която искаш.
Е няма да преживее криогенния душ, ама поне ще имаш отличена отливка ;)
Последна промяна от hitsov на пон окт 25, 2010 11:38 am, променено общо 1 път.
world_explorer - специалист
Ааааа така не става. А относно жабите имат страхотни бутчета. А за съжаление не можеш да ги вземеш без да ги убиеш.
BAlexandrov - специалист
Те и прасетата така :-D

Тема "Матрициране,но на какво!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: