• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
markony - напреднал
tsenkov написа:
Обади ми се на 0899 26 20 42 мисля че мога да помогна.
Благодаря, в понеделник ще звънна :)
MrMurdjo - майстор
Щом не минава драйвър теста, значи компютърът е слаб или хардуерно нещо не е съвсем стандартен. Или е зададена прекалено голяма честота на ядрото на драйвера. За тази въшка 25 килохерца е напълно достатъчно.
Ако е на 25 и не минава - друг компютър / дъно. Иска си все пак процесор от калибъра на Пентиум четворка 1500 МХц и нагоре за стабилна работа.
markony - напреднал
Компа е двуядрен с 2GB RAM, по-скоро ми се струва, че не съм намерил добре излекуван мач... сега ровя, но не намирам нищо... :sad:
MrMurdjo - майстор
Стоп!
Първо да изясним с какъв Уиндоус е машината. Mach3 е писан за ХР, някои го подкарват и на 7, но аз не бих рискувал. Драйверът е много специален, защото отнема приоритета на операционната система, което при ХР става успешно.
tsenkov - специалист
Мисля че проблема не в компа. Имал съм подобни случки и виновен е бил драйвера.Ако не се реверсира от Хоминг/лимит или се движи само в една посока проблема е в драйвера.
stivemaster - майстор
Така докато си ровиш ,това дето ти писах направи ли го ?
markony - напреднал
stivemaster написа:
Така докато си ровиш ,това дето ти писах направи ли го ?
Не ми е под ръка в момента, в понеделник...
markony - напреднал
Благодаря на всички включили се по моя проблем, благодарение на колегата tsenkov реших проблема. Най-странното е, че машинката тръгна на комп със 7-ца. Новото предизвикателство е че трябва да отнема милимунди от картон (буквално под половин мм). Проблемът е че не мога да постигна идеално гладка повърхност. Най-малката неравност прецаква нещата, а не мога да го лепя защото се нарушава обратната страна. Ще бъда благодарен за всякакви идеи.

Поздрави

ПС Не бях настроил правилно motor tuning-a
MrMurdjo - майстор
Те така стават нещата с тези машини - вече виждам как назрява нуждата от вакуумно плотче за удържане на листов материал.

Второ, обикновено е прието да се разкаже вкратце какъв е бил проблема и как е решен. Освен ако Краси Ценков не го е патентовал и пази в тайна :)

Трето, за равненето на материала може би има и друго решение - опипване и ползване на софтуер за компенсация, който модифицира кода според опипаната повърхност. За печатни платки става чудесно, за картон не съм сигурен - зависи все пак колко е устойчив и дали не се гъне по време на работа.

Когато работя с плоскости, които имат фабрично положено защитно фолио - бонд или пластмасови листове, лепя с двойно лепяща лента, която после пада заедно със защитното фолио. Ако някой има идея как и дали може в наши условия да се положи плътно такова фолио, ще е голям бонус за всички ни.

Ако искаш някой за обмяна на опит, пусни ми един номер на лично съобщение. В София съм.
markony - напреднал
Ми аз съм го написал неправилни настройки на мотор тунинга, машинката идва от чехите с една книжка с инструкции за настройка на Mach3. Точно в частта за настройка на мотор тунинга незнайно защо преминава рязко от английски на чехски и не съм догледал, че трябва да се дадът настройки за X и Y осите, а Z да се остави по подразбиране. Та такива ми ти работи ;)
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: