• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 43
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
edi_mars написа:
...ВАЖНО - ТОВА СА ...
Това са безумно скъпи и незаслужаващи внимание играчки.
Предлагат ги от май 5-6 години и няма кой да се излъже да ги купи. :-D
:partyman:
Има ли данни от тази година?

Никой ли не реализа управление - по-назад се говореше за следене на 17в с ОУ...
Нещо напоследък загубих доверие на аналоговите схеми. Може да се направи нещо с микроконтролер, но няма време напоследък...
2v6 - майстор
deodeo написа:
Има ли данни от тази година?

Никой ли не реализа управление - по-назад се говореше за следене на 17в с ОУ...
Нещо напоследък загубих доверие на аналоговите схеми. Може да се направи нещо с микроконтролер, но няма време напоследък...
http://sunenergy.comlu.com/mppt_test/
all4all - специалист
Здравейте... Преди малко попаднах на една оферта използван фотоволтаичен панел на 1 г. 1,66 m x 1,00 m, 35 mm 240 Watt със цена за панела 130 лв. Незнам скъпо ли е евтино ли е, вие може да коментирата... Уловката е че цената е за пале от 50 бр Тоест сборна цена 6500 лв. В наличност за продажба имат 40 палета вероятно някое фалирало ВЕИ...
Та се чудех можем ли да се съберем няколко ентусиасти и да си поделим едно пале и транспорта от Германия... :partyman: Това са панелите...

Прикачен файл

s-l1600 (1).jpg
all4all - специалист
Здравейте... Преди малко попаднах на една оферта използван фотоволтаичен панел на 1 г. 1,66 m x 1,00 m, 35 mm 240 Watt със цена за панела 130 лв. Незнам скъпо ли е евтино ли е, вие може да коментирата... Уловката е че цената е за пале от 50 бр Тоест сборна цена 6500 лв. В наличност за продажба имат 40 палета вероятно някое фалирало ВЕИ...
Та се чудех можем ли да се съберем няколко ентусиасти и да си поделим едно пале и транспорта от Германия... :partyman:

Прикачен файл

s-l1600 (1).jpg
hidrazin - майстор
Едва ли е от фалирали ВЕИ. В Германия няма фалирали ВЕИ-та.
Твърде е възможно и да са с дефекти.
Освен това са поликристални - без мен дори и за такава цена.
:partyman:
Jacomo - специалист
nasko_a, би ли споделил актуална информация за системата? Как разботи, наблюдават ли се други проблеми по време на експлоатацията?
шоп - майстор
Здравейте, малко да повдигна темата с въпрос близък към темата:-)

Мой приятел с доста финанси прави конна база. Парите изобщо не са проблем

Идеята е. че ше има няколко декара навеси над сеновалите над които ще се монтират фотоволтаични поликристални панели.

Много малка част от тях ще захранват директно соларни помпи за изпомване на вода за водопой на конете.
Малка част от сл. енергия ще се използва и за битови цели за спомагателните постройки за помощният персонал.

Най-интересното е, че има връзка с енергопреносната мрежа и приятелят иска да има връзка с нея за да е 100% сигурен в енергонезависимостта, но не иска да има нито един акумулатор!

Огромният излишък от ел. енергия ще се използва за копаене на криптовалуви, биткойни, алткойни отопление с ел. подово и лятото за охлаждане с ДЦ инверторни климатици и т.н.

Не ми задавайте въпроси дали копаенето е рентабилно, и аз съм скептик, но при положение, че тока е безплатен...

Не мислете и че топленето на вода за бойлери и подово с ток е нерентабилно или че топленето на вода е по-добре с вакуумни тръбни колектори. Ми не е рентабилно!
Тока е безплатен и в излишък, а плоски или вакумнотръбни колекттори трябва да се купуват и струват пари.

Соларите наистина са безплатни и не е проблем да се свържат 100-1000 или 10000 и дори много повече панела по 250 вата

Условието на задачата е всичко да работи БЕЗ АКУМУЛАТОРИ, не е проблем да се инвестира в най-изгодните и скъпи диспечери, демек хибридни ММРТ контолери.

Дали е възможно идеята да работи свързана към електропреносната мрежа без акумулатори и без да връща към мрежата. Какви допълнителни ел. устройства е необходимо да се включат и използват?


Накратко:
безплатна енергия има
външно захранване има
акумулатори няма и не трябва да има

Цел:
при наличие на безплатна енергия излишъка да се използва с хибриден инвертор за копаене на криптовлути.

В последователните дни без безплатна сл. енергия външната ел. мрежа да осигури помпите за вода за водопой.
2v6 - майстор
Слънчевите колектори могат да се свържат към всяко импулсно захранване (каквито се ползват и за компютрите) без да връщат ток в мрежата.
За да се спира консумацията при липса на излишна енергия трябва да се направи контролер за изключване на "копачите" (може и само на интернета).
шоп написа:
Здравейте, малко да повдигна темата с въпрос близък към темата:-)

Мой приятел с доста финанси прави конна база. Парите изобщо не са проблем

Идеята е. че ше има няколко декара навеси над сеновалите над които ще се монтират фотоволтаични поликристални панели.

Много малка част от тях ще захранват директно соларни помпи за изпомване на вода за водопой на конете.
Малка част от сл. енергия ще се използва и за битови цели за спомагателните постройки за помощният персонал.

Най-интересното е, че има връзка с енергопреносната мрежа и приятелят иска да има връзка с нея за да е 100% сигурен в енергонезависимостта, но не иска да има нито един акумулатор!

Огромният излишък от ел. енергия ще се използва за копаене на криптовалуви, биткойни, алткойни отопление с ел. подово и лятото за охлаждане с ДЦ инверторни климатици и т.н.

Не ми задавайте въпроси дали копаенето е рентабилно, и аз съм скептик, но при положение, че тока е безплатен...

Не мислете и че топленето на вода за бойлери и подово с ток е нерентабилно или че топленето на вода е по-добре с вакуумни тръбни колектори. Ми не е рентабилно!
Тока е безплатен и в излишък, а плоски или вакумнотръбни колекттори трябва да се купуват и струват пари.

Соларите наистина са безплатни и не е проблем да се свържат 100-1000 или 10000 и дори много повече панела по 250 вата

Условието на задачата е всичко да работи БЕЗ АКУМУЛАТОРИ, не е проблем да се инвестира в най-изгодните и скъпи диспечери, демек хибридни ММРТ контолери.

Дали е възможно идеята да работи свързана към електропреносната мрежа без акумулатори и без да връща към мрежата. Какви допълнителни ел. устройства е необходимо да се включат и използват?


Накратко:
безплатна енергия има
външно захранване има
акумулатори няма и не трябва да има

Цел:
при наличие на безплатна енергия излишъка да се използва с хибриден инвертор за копаене на криптовлути.

В последователните дни без безплатна сл. енергия външната ел. мрежа да осигури помпите за вода за водопой.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 43

Тема "Соларна система за ток 1 kW захранваща бойлер с топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: