Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Stefan_62 - майстор
bulhomes2 написа:
Не знам как е при Вас, но при нас след меленето ябълките се минават на преса. Остатъка е толкова сух, че нито животни искат да го ядат, нито за ракива става. А цените (по спомени от миналата година, че тая нещо нямаше ябълки) бяха 1лв за 10 литра сок. Аз не варя ракии, но гледам, че с камиони карат да им мачкат ябълки и предполагам, че и само сока си ферментира за ракия.
Няма проблем само сока да фементира, в някои райони и виното го правят така, след смилане на гроздето точат веднага шерата и си ферментира само тя.
lov - майстор
Преди 20-тина години в Добрич видях подобна изработка на такава машинка. Само че майстора я ползваше за мелене на грозде. Вала беше от PVC тръба в която предварително беше набито струговано дървено трупче. А шиповете от неръждавейка набити направо но разположени спирално както съветва колегата за да не се натоварва циклично. Мисля че каза че са от електроди. От двете страни обаче имаше по един гребен от ламарина където минаваха шиповете за да може да мачка зърната а от задната страна да предпази и да не се връща материал обратно. Там гребена с почти нищожен луфт за разлика от подаващата страна където разстоянието между шипа и гребена беше към 7-8 мм. Така че ако се направи някаква комбинация от двете идеи може да стане превъзходна машина.
itev - специалист
За загряването... ами аз повече от 30мин никога не съм млял. И по начина, с които рендосваме (на порции, по 3-4ябълки) не мисля, че може да възникне проблем с температурата.
Виж в самото начало, като тествувах възможностите машинката и блъсках здраво в камерата, забелязах че вдигна температура, но двигателя не е изключвал поради това.
svetor - напреднал
Колега, как е закрепена оста към барабана с рапидки /набива ли се или? / Благодаря
kabel96 - специалист
Около 3 часа и съм до тук.Производителност 70 килограма на час.Според мен е малко и ще търся друга машинка.Тази е на 40 години и шнека е много фалшив.
ИзображениеИзображениеИзображение

Тема "Моята мелачка за плодове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: