• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 78
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ivan_v - специалист
Tiger написа:
ivan_v и brad4edat чудя се защо ivan_v поръчва от тези модели?
Преди време си купих крушки от V-TAC - на дизайн са по-добри от показаните по-горе, а и нямам оплаквания от параметрите. По реклами слушам, че доста са им паднали цените
LED крушките V-TAC също греят доста и ако не се намалят рядко изкарват повече от една година. За да се намалят обаче е нужна подмяна на драйвера. Фабричния драйвер не позволява включване на лампата на много ниска мощност ( например през глимка или външен баластен кондензатор), а аз вкъщи почти навсякъде имам такъв тип осветление. Т.е. ,когато лампата е изключена свети с мощност около 0,1W.
Дизайна на крушките не мисля,че е проблем. Все пак са скрити в някакъв вид осветителни тела.
Цената на тези,който съм показал също е добра- мисля че ги взех за около 0,94 долара/броя.
Chefo77 - майстор
Те цените на V-Tac са паднали, но само на по-мощните модели. Забележи, че рекламират само 10 (преди) и 12 (сега) вата.
Вкъщи само 10 ватовите ми дадоха проблеми - започнаха да премигат. Предполагам е от доста интензивната употреба. Сложих ги на места, където светят по-кратко и проблемите изчезнаха.
Забележи, че 12 ватовите нямат оребрение на корпуса. Дали не им трябва поне малко по-добро охлаждане при тези мощности?
Tiger - специалист
За това, че греят не съм се замислял. Като си я купиш от тук си има 2 години гаранция, ако се скапа я сменят. Това е и другото предимство пред закупените от ebay, aliexpress и др.
ivan_v написа:
Фабричния драйвер не позволява включване на лампата на много ниска мощност ( например през глимка или външен баластен кондензатор)
Не съм ползвал с глимка, но съм чувал, че е проблемно.

Моите са монтирани открити или видими през прозрачно стъкло, т.ч. е хубаво да имат вид.
fox_vt - майстор
DundyTheCroc написа:
100 mA на диод, 1A за десетте, замерено при точно 12 волта захранващо.
И аз се сдобих със такива финтифлюшки Цък

Светят доста добре но винаги има едно но :lol: На 11 в дърпат 50mA,на 12в-80mA,на 12,9в-100mA и на 19,5в :roll: 190mA.Последното беше само за проба свети дооста добре но ясно е какво но.Проблема е че за 10 мин на 12 волта се нагряха до 48 градуса което ми се види доста.Така или иначе ще има DC конвертор и очевидно и алуминиеви планки отзад.Или трябва да опукам едно да видя колко ще издържи температурно или да ги скопя на 11 волта за по сигурно.
DundyTheCroc - майстор
На 11 свети слабо, алуминиевата планка му е майката, моите вече седмица си светят на 12 волта и едвам се затоплят.
Един съвет, свали им лупите и ги залепи като хората със силикон, че китаеца не се е старал много и ще глътнат бързо вода.
Chefo77 - майстор
Tiger написа:
За това, че греят не съм се замислял. Като си я купиш от тук си има 2 години гаранция, ако се скапа я сменят. Това е и другото предимство пред закупените от ebay, aliexpress и др.
Гаранцията важи само ако се докаже проблема. При примигване или затрептяване известно време след включване, няма да я сменят :(
nikolov333 - майстор
Що пък не..ти МИГАЧ ли си си купил, че да не я сменят за мигане.. :axe:
fox_vt - майстор
DundyTheCroc написа:
На 11 свети слабо, алуминиевата планка му е майката, моите вече седмица си светят на 12 волта и едвам се затоплят.
Един съвет, свали им лупите и ги залепи като хората със силикон, че китаеца не се е старал много и ще глътнат бързо вода.
Мдам пробвах на тестовото диодче лупата и се отлепи доста лесно ще се лепи на ново.Дано да дойде по скоро DC модула иначе само ще ги монтирам пък после ще ги довършвам.
Lisko - майстор
Ето докъде я докарах аз - взех 5 метра лента с диоди 2835 топлобяло, за охлаждането взех алуминиева лента с дебелина 1/8 инча сиреч 3 мм и кусур и ширина 1 инч. Залепих два реда лентички. Между тях остана място къде да минат винтове за закрепване на алуминиевата лента към дървена летвичка, която от своя страна ще виси вързана с две въженца за тавана. Всичко това се вижда на снимката - хванал съм десния край, цялата работа е 1.80 метра.
Мислех след затягането на винтовете да сложа и останалото парче от диодната лента, но съм леко разколебан като гледам греенето. Понеже дървената ми летва е малко по-къса, та част от алуминия стърчи. Там е най-лесно да се пипа от горна страна да се види как грее. От страната от която захранвам определено е по-топло отколкото от другата страна, въпреки че както казах дължината е само 1.80 метра. Не е неприятно горещо - може да си държиш ръката колкото си искаш но е горещо. Тва какво ще рече - може би 45 градуса? Чудя се следното
1. Дали да слагам третото парче - почти съм решил да не го слагам
2. Дали да не захраня лентите в средата - така ще има само 90см във всяка посока от точката на захранване.
3. Как ще се отрази това греене на живота на диодите? Аз мисля да я ползвам средно по не-повече от час на ден и ако изкара 2-3 хиляди часа, ще е достатъчно.
Прикачен файл:
IMG_0216-1024.JPG
сегашното въженце на което виси е грозно, но то е временно ;-)
estorm - специалист
На мен ми се струва, че е по добре диодите да са насочени към тавана когато са закрепени на висяща конструкция. Иначе накъдето и да погледнеш ще ти блестят в периферното зрение.
Lisko колко е голяма тая стая? На мен 1м ми осветява идеално 19м2
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 78

Тема "Направи сам LED осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: