• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pavelari - майстор
Искам да си направя аквариум от плексиглас - с какво да го залепя
Niky - специалист
Не го прави от плексиглас, ще съжаляваш.
Ще се надраска и край. На нищо не прилича.
masteradmin - майстор
Ами да всички аквариуми са от стъкло. лепиш го със санитарен силикон. След като изсъхне го минаваш още веднъж пак със силикон и си готов. Особено дъното най добре 3 пъти го мини.
pavelari - майстор
Значи става въпрос за доста голямо нещо - да не вземе да се разлепи. Вътре ще има една дренажна помпа, която ще черпи от едната страна и ще "плюе в другата" - по средата има преграда и отворчета на нея. Постановката ми трябва за изложение. Удачно ли е да е стъкло наистина..?

Прикачен файл

kutia.JPG
kutia.JPG (13.29 KиБ) Видяна 8016 пъти
masteradmin - майстор
Ако слагаш правилно силикона по скоро се притеснявай за дебелината на стъклото. Гаранция ти давам, че санитарния силикон няма да изпусне и капка вода. Много важно е обаче да е санитарен (най - добре прозрачен)
Niky - специалист
За тези размери може и да стане, но ....
Използва се специален силикон за аквариуми и стъкло.
С размерите които си дал, с 8мм няма да имаш проблем.

http://aquariumbg.com/index.php?inspage=aquaglass.txt

Ако смяташ да го ползваш дълго, не ползвай санитарен силикон!
masteradmin - майстор
Ок прав си по добре специален силикон за стъкло.
pavelari - майстор
Аз съм се спрял на 8мм дебелина - мислех да е плексиглас но мяй ще да е стъкло. Освен това ще го пълня до средата максимум, което е около 45 литра. А какъв е тоя "специален силикон" и от къде да го взема. Препоръчайте марка...
velsi - Почетен майстор
Аз доколкото знам няма специален силикон за стъкла. Всеки силикон има отлична адхезия към стъкло. Изключвам високотемпературните и маслоустойчиви силикони, които ползват по автомобилите, тъй като техните качества не са ми познати. Всеки прозрачен най-обикновен универсален силикон е подходящ за целта. Не акрилен! Универсален!
  • 1
  • 2

Тема "плексиглас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: