Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте. Много бих се радвала, да ми помогнете с ремонта на един диван. Дивана е такъв тип: снимката по долу
проблема е следния. Мъжа ми е 130+ кг. Оригиналната мрежа на това легло е махната и са се опитвали да я преправят. Това добре, проблема е, че няма оребрение в средата което да поема тежестта. И се получава следното. Мъжа ми като легне и аз се прекатурвам директно отгоре му. И това добре от друга гледна точка :-D .
Имам спомени за такива дивани, че "матрака" е оплетена мрежа от ремъци. За съжаление не мога да намеря такива, защото не знам, какво търся. Пробвахме с ламели, но тежестта е толкова голяма, че падат. Много е неприятно, докато спиш и нещо да ти тресне под гърба.
Моля ви дайте ми идеи, как да го подсиля в средата. Ако може снимков материал, наименования и линкове на това което ми предлагате, за да мога по лесно да търся в нашия град.

Прикачен файл

nostalgia.jpg
nostalgia.jpg (55.94 KиБ) Видяна 3869 пъти
VLADO66 - майстор
Това http://meral-bg.com/2-fold/item/14-ifaflex.html ми се вижда здраво.Като нямате място си направете падащо легло,тия сгъваемите щуротии са за гости/по-бързо да ги изгоните/ и е убийство да се спи на тях.
KingLin - майстор
Преди години имах същия проблем. От една тапицерка си взех едни платнени ленти, широки около 9-10 см, зелени са и са много, много здрави. Никога не съм знаел, как точно се казват, но мен ми приличат на пожарникарски маркуч :-D , защото са двойни и ако ги гледаш от края и ги стиснеш по двата ръба става като тръба. Та от въпросните ленти се прави нещо като скара, като там където се пресичат се зашиват. В двата края на всяка лента съм отпуснал по 20-на см, за да мога здраво да ги зашия, че и аз съм някъде колкото мъжа ти :) С игла губерка и дебел конец става перфектна тропоска.

Изображение

Аз не бях махнал пружините, но пък и те вече не вършеха, кой знае колко, работа. Проблема с потъването ми се реши.

П.П. Тази лента в средата що е станала черна и аз не знам (пиша го за да не си помислиш, че е част от тръбната конструкция, лента си е)
Благодаря за препоръките. Като видях линка на VLADO66 и ми щъкна идея, да взема от ластиците за багаж. Намотах 3 бр. пък да видим тази нощ. Иначе не знам какво друго да направя, освен да викна мебелист и да го реконструира в тип чекмедже.
Filomatis - специалист
lorrein_ написа:
Благодаря за препоръките. Като видях линка на VLADO66 и ми щъкна идея, да взема от ластиците за багаж. Намотах 3 бр. пък да видим тази нощ. Иначе не знам какво друго да направя, освен да викна мебелист и да го реконструира в тип чекмедже.
Вариант е и да смениш мъжа си с по лек! :)
VLADO66 - майстор
Filomatis написа:
lorrein_ написа:
Благодаря за препоръките. Като видях линка на VLADO66 и ми щъкна идея, да взема от ластиците за багаж. Намотах 3 бр. пък да видим тази нощ. Иначе не знам какво друго да направя, освен да викна мебелист и да го реконструира в тип чекмедже.
Вариант е и да смениш мъжа си с по лек! :)
По-евтино ще излезе нов диван. :wink:
Ха ха :lol:
Да докладвам, леглото тази нощ издържа, но няма да го бъде така. Ще се реконструира в тип чекмедже.
Иначе се замислих да ходя до крепежни елементи да видя нещо, а така като се замислям и коланите от колата биха свършили работа. :-D
perko - специалист
Ми, понеже и в къщи имахме същия проблем (макар че съм 65 кила), го решихме със метални шини широки по 2.5 см, завинтени със самонарезни винтове за рамката.

Тема "Подсилване на "матрак"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: