Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
stiv1961 - майстор
В петък ходих да навестя един приятел, който изкупува разни отпадъци и попаднах на няколко неща, които възбудиха въображението ми :)
Прикачен файл:
280720132166.jpg
Прикачен файл:
270720132163.jpg
Прикачен файл:
270720132162.jpg

Не ми поиска пари, но му дадох пет лева да изпие две-три бири.От тук нататък изразходих десетина електрода и един диск за малкия ъглошлайф. Заварките не ги коментирайте, просто съм аджамия :)
Прикачен файл:
270720132164.jpg
Прикачен файл:
270720132165.jpg
stiv1961 - майстор
Намерих в гаража един вентилатор на 220 В, кабел, щепсел и проблема с разпалването на въглища или дърва се реши :) . Ето и останалите снимки от процеса:
Прикачен файл:
280720132167.jpg
Прикачен файл:
280720132168.jpg
Прикачен файл:
280720132169.jpg
Прикачен файл:
280720132170.jpg
Прикачен файл:
280720132171.jpg
Остана да му ударя една боя и да го пробвам :). Наздраве :partyman:
koleto84 - специалист
:)
Ам'чи станало е!
Слагай мръвата и наздраве! :partyman:
VLADO66 - майстор
Сега ако сложиш и честотно управление на вентилатора за различните видове печива ще стане самолет :)
Stefan_62 - майстор
Майстор си Чена, станало е идеално браво / дето се вика от нищо-нещо/ :supz: и идеята с вентилатора ми харесва. Само да попитам тръбата за вентилатора да ли няма да се пълни с пепел от изгорелите въглища. :drinkers:
EDI - майстор
Екстра, съвсем по форумски е станало :partyman: .На мен ми се струва, че и без вентилатора въглищата щяха да се разпалят и да горят добре, може да пробваш и без него да видиш как е.
STO-YAN - специалист
:supz: =D> Старото си е старо-и знае и може... =P~
stiv1961 - майстор
Stefan_62 написа:
Само да попитам тръбата за вентилатора да ли няма да се пълни с пепел от изгорелите въглища. :drinkers:
Вентилатора го слагам докато се разпалят въглищата. После го вадя от тръбата и трябва да измисля някаква тапа, с която да запушвам тръбата докато се пекат мръвките.
EDI, и аз мисля, че въглищата ще се разпалват бързо, но когато го ползвам на дърва според мен дървата ще се разпалват по- бързо с вентилатора :?
miroton - майстор
С тоя винтилатор ще имаш пламък 2 метра.

Тема "Съживяване на скрап- подвижно барбекю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: