• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
crez - майстор
По желание на "младежите" трябваше да залепя дебел 7 мм. гранитогрес върху кухненски плот. Мебелите пристигнаха без плотове. За плот използвах 25 мм водоустойчив шперплат, изрязах конфигурацията. Закрепих я върху шкафовете и всичко това с планки за стената. Надрасках с едра шкурка плота и го намазах с хидроизолационна боя за басейни (надраскването го направих , защото след опит намазан ненадраскан шперплат с хидроизолационната боя, след 24 часа тя се отделяше на люспи от него, но на надраскания се държеше перфектно) След това с такера наковах добре опъната рабицова мрежа и лепих с лепило за плочки Церазит. След фугирането намазах фугите с течен силикон да не просмукват влага. Не съм наясно с един въпрос само, как ще се държат плочките като започнат да слагат горещи съдове върху тях? :? Ето и цялата работа в снимки:
Прикачен файл:
HPIM1541.JPG
Прикачен файл:
HPIM1544.JPG
Прикачен файл:
HPIM1536.JPG
Прикачен файл:
HPIM1533.JPG
Прикачен файл:
HPIM1526.JPG
Последна промяна от crez на чет ное 07, 2013 3:51 pm, променено общо 1 път.
PCL82 - майстор
Би трябвало да няма проблеми с температурните разширения. Това изпълнение изглежда доста еластично. Това обаче може да е недостатък-никакво чукане на паржоли!
radius - майстор
Ако не са с гланцирана повърхност ( а май не са) ще се набият с мазнини и ще е доста трудно почистването. Дано и лепилото да е от най-флексовото, че тоя плот като цопнеш една 8л тенджера, ще поддава, колкото да се нацепи лепилото. С Ц200 нямаше ли да стане?
Гранитогреса е порцелан и би трябвало да е термоустойчив.
crez - майстор
Това с почистването не ме интересува, проблема е на "младежите". При дебелина 25мм. няма проблем с тежестите, но с чукането на пържоли ДА, ще се отлепят. Термоустойчив,да но с линейните разширения не съм наясно какво ще стане? :? дано издържат.
EDI - майстор
Няма да имаш проблеми.Огнището в двора е облечено с грес и съм го лепил с флексово лепило и никакви проблеми, въпреки, че понякога се нагрява.Освен това на двора имам една масичка, като върху дърво съм лепил керамика със силикон.Отгоре жените държат горещи тенджери, без проблеми вече няколко години.
root666 - специалист
Евала за изпълнението.
crez - майстор
Ето и окончателно завършена и подредена същата кухня.
Прикачен файл:
HPIM1898.JPG
Прикачен файл:
HPIM1899.JPG
Прикачен файл:
HPIM1900.JPG
lov - майстор
При мен крака който е до печката е от шперплат. Теглих му една едра шкура и след това шпакловка с на обикновен силикон ама колкото да се каже че има.Просто да запълня порите и да сън сигурен че ще хване после другото на здраво. После плочките пак със силикон и фугирани класическо изпълнение. Уж временно но стана за постоянно към 7-8 години. Нито са се разлепили нито има олющена фуга или някакви признаци за проблеми.
kozl - майстор
Любопитно ми е колко време ще издържи докато се отлепи. Дървото е жива материя. Попадне ли влага и си променя обема. Хидроизолация - добре, но защо си я надупчил с такера :?
От вреда е променливата влажност, която ще е причина за промяна обема на дървото. То за това паркетчиите мерят влажност и искат паркета да преседи няколко дни в помещението. И за пример прередиха стария паркет (на 30 г.) в дневната и след време около радиатора се отвориха фугите.
Шкафовете от МДФ в баните забременяха. Колкото и добре защитени да са, влагата си намира място да проникне.

Като визия е супер. Дано да няма проблеми с есплоатацията.
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на гранитогрес върху шперплат." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: