• 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
sstefanov - майстор
нед мар 31, 2024 8:53 pmbatrado написа:
... Сега си правя едни модели, като държачи на камера за raspi-то, че малко ми е далечко принтера а е готино да можеш да виждаш какво и как се печата. ...

Моя принтер го наблюдавам с един стар телефон на статив и IP Webcam. Имам и опция да снимам след всеки слой и после да си направя клипче :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 18, 2024 11:14 amFernanda написа:
То пак е някакъв принтер.
Още един пришълец. Обажда се тук-там, създава си история..
STEPER - специалист
чет апр 18, 2024 3:31 pmn_a написа:
чет апр 18, 2024 11:14 amFernanda написа:
То пак е някакъв принтер.
Още един пришълец. Обажда се тук-там, създава си история..
Навярно ти пречат "пришълците" , че не може да се чуе твоето мнение
STEPER - специалист
Здравейте,
Повече от 10 години се занимавам с 3Д принтери и принтиране. Много модели принтери и километри филамент
са минали през ръцете ми. При мен всичко е Направи си сам /DIY - Do It Yourself/ и Хоби.
Станах фен на Voron още с появата им в публичното пространство. В тях беше заложен голям професионализъм
който и до днес продължава.
Не приемам за вярно това което пише brad4edat,че работата с висок JERK са безсмислици и глупости.
Това са машини с които може да се достигат голями скорости без да страда качеството на печат.
Marlin не може да се справи с високи скорости както Клипер. Няма опции за справяне с неминуемите вибрации
които се получават. Но Клипер има технологията на Three Axis Accelerometer която създава карта на вибрациите както при
нивелиране на леглото.
Не случайно потребителите на Creality Ender модернизират своите машини на Voron Switchwire хардуерно или най-малкото
преминават на уиправление под Клиппер
3Д принтирането е наистина продължителен и бавен процес,но принтерите са създадени да работят продължително време
и с дни.
2024 година е година на Дракона и за удоволствие отпечатих този флексибелен модел на дракон за 28 часа :)
https://cults3d.com/en/3d-model/game/ar ... n-mcgybeer
Стандартни стойности могат да се посочат в зависимост от механиката и софтуера на принтера:
max_velocity: 2500,
max_accel: 2500
Скорост на печат 60-80
Дюза 0.4мм /Прието е височината на слоя да се счита до 80% от размера на дюзата/
Слой - 0.2 /Изчислява се в зависимост от стъпката на винтовете по Z,така че да не се натрупват грешки/
Ползвайте калкуратора на Prusa.
Ползването на чисто стъкло обработено с лак за коса /поне номер 5 Strong/ е препоръчително/ Аз все още ползвам тази
технология и нямам проблеми.
В наличност и напълно работещи принтери имам - Voron 1.6, Vorin Switchwire и Voron Trident.
Всичките работят под управлението на Клипер и са с 350 мм. работна площ.
Имам направена и една Делта с площ 250 мм. която е под управлението на Марлин.
За съжаление Voron още нямат разработена Делта но вероятно и това ще стане в бъдеще.
Да не забравяме,че по отношение на слайсерите почти всичките те водят началото си от Slic3R.
Проектът Slic3r е роден през 2011 г. в рамките на общността на RepRap и първите машини на Мендел,
като кодът и алгоритмите не се основават на никаква друга предишна разработка, а на общност
от хора, работещи в сътрудничество.
PrusaSlicer е разклонение на оригиналната програма SliC3r, а Bambu Studio е разклонение на PrusaSlicer,
а OrcaSlicer е разклонение на слайсера Bambu Studio създаден от потребител на име Softfever.
Всичките Те имат едно предназнзчение - Да предоставят G-Cod-a на модела който ще бъде отпечатен,
но не всеки принтер може да се възползва от екстрите които предоставят слайсерите,
като например опцията "Auto calibrations for all printers" на ORCA .
В момента имам инсталирани - Slic3r, Simplify3D, Cura, PrusaSlicer, Superslicer и OrcaSlicer
и всичките те подържат Клипер. Много опции предлага и Creality Print.
Ползвам ги всичките когато е необходимо в зависимост от сложността на моделите
и опциите които ми предлагат те. Например мога да си играя с подръжките в Simplify3D но не и
в Slic3r. :)
Добър е всеки слайсер стига да го познаваме добре и да задоволява нуждите ни.
Поздрави
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: