Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nikolovvd - майстор
Предишният ми подобен поялник с регулатор в дръжката бе с една тънка жичка, завъшваща с крокодилче, но я отрязах и я сложих на осцилоскопа за маса. :-D
thinkpad - майстор
nikolovvd написа:
Предишният ми подобен поялник с регулатор в дръжката бе с една тънка жичка, завъшваща с крокодилче, но я отрязах и я сложих на осцилоскопа за маса. :-D
Хубаво е да не се реже. Можеш да го "заземиш" някъде. :) :lol:
nikolovvd - майстор
Когато съм работил с антистатична гривна, запоявал съм с поялник Велер и съм мерил ел.параметри с Флук и осцилоскоп Тектроникс през далечната 1987 година, предполагам си учил таблицата за умножение.
Та въздържай се от съвети по мой адрес.
thinkpad - майстор
nikolovvd написа:
Когато съм работил с антистатична гривна, запоявал съм с поялник Велер и съм мерил ел.параметри с Флук и осцилоскоп Тектроникс през далечната 1987 година, предполагам си учил таблицата за умножение.
Та въздържай се от съвети по мой адрес.
Добре си се "уредил" през "далечната" 1987. Обаче предният ми коментар беше малко в шеговит тон, понеже при цялата изработка на някои евтини евтини поялници - някаквато щипка за заземяване изглежда смешно. Цялата изработка нерериозна, а пък сложили "заземяване". Има някои с щипка без Шуко дори.
nikolovvd - майстор
Ако някой още мисли да си прави поялник, ето какво започнах.
Прикачен файл:
IMG_20160927_193134712.jpg
Това е някаква нова, поне за мен, концепция, включваща нагревател и човка в едно, които са на толкова приемлива цена, че сменяш всичко на веднъж. Има вибро датчик, с който поялника разбира кога не се работи и преминава в поддържащ/икономичен режим, въпреки че нагрява много бързо. На практика за 10 секунди температурата достига зададената.
Това е човката с нагревателя.
Прикачен файл:
IMG_20160927_193206052.jpg
Както се вижда това е кит за сглобяване и най-малкото изисква човек да има поялник.
http://youtu.be/PRJB8oNGEmU?t=11m15s
dtmf - специалист
nikolovvd написа:
Това е някаква нова, поне за мен, концепция, включваща нагревател и човка в едно,
Най-доброто за тези пари (смешни), ползвам такъв поялник с подобрен контролер от няколко години и даже измести оригиналния скъп weller.
https://www.youtube.com/watch?v=pd8XgPUvmtg
Зададена, моментна,напрежение, околна температура, спящ режим и др.

Тема "проект за поялна станция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: