Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
maddoktor - специалист
ЗДравейте
Попаднах на един доста привлекателен проект - който ако има знаещи и можещи да помогнат с информация - крайният продукт ще бъде много ниска цена - спрямо готовите .

https://www.youtube.com/watch?v=2hI9ZAl7gX0
ето и линк към проекта : http://www.pcbheaven.com/userpages/Home ... ic=worklog

При мен затруднението е само в програмката - при тези икроконтролери - освен готовият .HEX файл дали се иска и друго при самото програмиране .
Преди години съм програмирал pic16f84a с готов HEX файл и още бачка .
Но тези контролери са други .

Хареса ми че си поддържа температурата и ако спадне ще я дигне - при запояване . Ако пък превиши - ще я контролира и намали . Хубавото е че се ползва обикновен поялник за 220V , а датчика е в човката .

Относно термодвойка - от някой евтин мултицет - слагат такава двойка за мерене на температура .
hidrazin - майстор
Сега да те питам първо. За какво ти е това нещо и колко точна температура искаш да гониш?
За по-ниска цена от готовите - силно се съмнявам.
Термодвойка от мултицет - ще е трудна работа да я натикаш в поялника. Освен това ще трябва да я свържеш с проводници издържащи много висока температура и да я изолираш.
:partyman:
miroton - майстор
Има няколко вида термодвойки,китаиските поялници си горят доста бързо за 220в,по добре използвай за 12 в или 24в,има едни бг за 36 в не съм ги пробвал.
Има 24в с вградена термодвойка.

Има и евтини китайски за 8лв с вграден терморегулатор.
thinkpad - майстор
45лв има китайски станции CT в Конрад. Бях я дал в темата "евтините неща, които работят". Много удобна с керамичен нагревател, загрява бързо, поддържа работна температура в рамките на няколко градуса(мерено външно с термодвойка). Сменяеми човки от различни видове. Галванично разделена от мрежата. 24VAC поялник. С гаранция.
При посочените условия, освен от чист ентусиазъм не виждам защо ще се мъчиш да правиш станцийка. Ако си ентусиаст, ще ти бъдат необходими определени познания и най-вече да си закупиш набор от елементи, както и да програмираш микроконтролери. Най-трудно ще ти бъде да намериш интегралните схеми и съвместим LCD. С поръчка не е проблем.
maddoktor - специалист
Ентусиаст - ами налага ми се не всеки ден , но ако нямам поялник - все едно са ми отрязани ръцете . И много други инструменти с които си работя и съумявам да свърша работа .

Относно прецизно нагряване не е нужно - но понякога трябва да споя детайли които не бива се нагряват силно . И понеже нямам термоконтрол - само докосвам с натрупан тинол на човката - за да калайдисам мястото и да не нагрявам излишно .

Или ако искам да запоявам или разпоявам масивни радиатори с техните крачета към платка ?

Ами ето и малко информация :
дисплей - 1:1 с този в проекта за 2,5$ -> HD44780 equivalent LCD controller
max6675 около 4$
atmega8 16pu - долу горе 1,5$
24 волтов траф си имам .
Хареса ми че за достъпна цена - поддържа температура и я контролира по-време на запояване .
манихеин - специалист
Извън обсъждането!

Леле, влезнах в бисерите! Снощи бях толкова изморен и така ми се спеше, че реших, че тази тема ще да е за някаква станция за поене на нещо (например на пилци)!
maddoktor - специалист
ето какво ще кажа . Който се обидил обидил .
Тукашният форум е същият като всички други Български форуми .
Плюя на форума . Човек да не попита нещо .
А като знам че и вие сте били тъпи .
За какво са направени форумите - да се обижда човек или да се обменя информация .

:censored:

АЗ вече в този форум няма пиша . В чуждите - там никой не обижда - всеки който напише мнение - е с цел помощ.

А като се сетя че при самото регистриране - има правила . Едното е да не се обиждаме .
todortv - майстор
Човече, ей този работи перфектно.
hidrazin - майстор
Много скъпо бре! Повече от 8 кинта без доставката не давам. :-D
http://olx.bg/nov-moschen-profesionalen ... -i42983409

А към maddoktor - това което се опиваш да направиш НЯМА да е с по-ниска цена от готовите. Няма начин.
Та това просто си остава един ентусиазъм. Няма лошо. Докато не ровиш, човъркаш, сглобяваш неща, грешиш и си взимаш поука от грешките, няма как да се научиш.
Само не разбрах - кое считаш за обида?
:partyman:
maddoktor - специалист
манихеин написа:
Извън обсъждането!

Леле, влезнах в бисерите! Снощи бях толкова изморен и така ми се спеше, че реших, че тази тема ще да е за някаква станция за поене на нещо (например на пилци)!
Ето това

Тема "проект за поялна станция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: