Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nimic99 - помощник
От скоро имам резачка STIHL MS211 и със закупуването и ми дадоха в магазина шина 35см 1,3мм и верига 35см 1,3мм 3/8 P (PM3). Въпросите ми са ако сменя гарнитурата с коя точно ще реже най-бързо и с най-малко натоварване на двигателя. Вярнолие че с по къса шина машината реже по бързо? Варнолие че по тясната верига например 1,1мм вместо 1,3мм реже по бързо? Каква е разликата между верига 3/8P и 1/4P какво е растоянието междоу зъбите и с коя верига машината ще реже по бързо?
maleeeestrax - специалист
Това което знам за скоростта на рязане е ---ако е запалена реже много по-бързо отколкото като е угасена :rock:
nimic99 - помощник
Амида щом го знаеш личиси че си рязал само с угасена
nimic99 - помощник
Относно въпросът ми е сериозен отначало режеше супер но сега какво и стана започна да вади само прахуляк не съм дал 600лв. да слушам стърженето на съединителя да режа само клони и да ме испреварват китайски боклуци. Знам че нее състезание но на човек му писва ако има 8 кубика а реже сякаш е ръчен трион а най лошото е че всяка вечер ми крадът дървата защото са напътя.
Последна промяна от nimic99 на ср сеп 09, 2015 8:50 pm, променено общо 2 пъти.
koveslav - майстор
Честита машина колега и дълги години да се слушате безпроблемно.Имаш много добра машина,направил си добър избор.
За да се опитам да отговоря на въпроса ти,най-напред трябва да си изясниш какво е "скорост на рязане".Ако си наясно ме извини,но ще го поясня доколкото мога,за да бъдем точни.Скорост на рязане не са само оборотите при които се реже,нито отделно погледнато подаването.Това е съвкупна величина от обороти и подаване.Подаването от своя страна в дадения случай представлява дебелината на стружката която отнема зъба,докато работи.
Сега вече от гледна точка на така обяснената величина "скорост на рязане",ще ти отговоря,че нито по-тясната верига нито по-широката ще ти повишат на практика скоростта.По-тесните вериги в известен смисъл са за машини с по-малка мощност и със съответно по-щадящ ъгъл на заточване и форма на зъба,с цел разтоварване на машината.До някаква степен с такава ще разтовариш машината си,ще работиш при по-високи обороти но вероятно с по-малко подаване,което ще доведе до почти същата крайна скорост.Освен всичко друго,по-тънката шина и верига са с по-малък ресурс,по-лесно се разтяга веригата и т.н. недостатъци.
При по-широка и съответно по-бързорежеща верига ще претовариш машината си,заради това ще режеш на практика при по-ниски от нормалните обороти,но с по-голямо подаване и резултата на практика ще е същия.Има вероятност да е придружено с прегряване на машината.
Скоростта на рязане можеш да повишиш с точната дебелина на шина и верига за дадената машина,но с верига с по-бързорежещи зъби.Например вариант RS на Щил.Има го и при 1.3мм дебелина.Важно е обаче да се отбележи,че силно се повишава склонността към откат(отскачане),лесно "граби" и изхвърля по-тънки и леки дървета и изисква опит и повишено внимание.Не ти препоръчвам в период на разработка на машина да използваш такива вериги,защото товарят значително повече двигателя.
По отношение на дължината-излишно дългата шина и верига имат по-голяма обща площ на триене по между си,само това е евентуалния излишен товар.При 5см разлика в дължината няма как да го усетиш.Колкото и да е дълга шината от друга страна,товара при рязане зависи единствено от броя работещи зъби в даден момент,т.е. единствено от дебелината на рязаното дърво.
Моя съвет е да използваш стандартни шини и вериги за модела си и да не забравяш,че най-добрите са тези на Щил. Закона за бързорязане на практика е само един- най-бързорежещата верига е добре и правилно заточената верига.
Дано съм бил полезен.Ако има неточности,нека и колегите да допълнят.Ще се радвам да разискаме въпроса от различни гледни точки.

ПП. В обясенията си пренебрегвам влиянието на общата дебелина на среза,който се прави в дървото,той влияе на натоварването,естествено.Но при сравнението на 1.1 и 1.3мм вериги може да се пренебрегне,а освен това дебелината на среза зависи преди всичко от профила и вида на зъба а не от дебелината на основата на веригата.
egomen66 - майстор
+1. Обяснено много добре.... на професионален , но разбираем език. Да допълня , че скоростта на рязане , скоростта на веригата , зависят също така, от вида и сухостта на дървесината която реже , като това пропорционално , рефлектира върху натоварването на машината . И автора на темата , да си оправи заглавието . :partyman:
Илчо Илиев - майстор
nimic99 написа:
Относно въпросът ми е сериозен отначало режеше супер но сега какво и стана заапочна да вади само прахуляк не съм дал 600лв. да слушам стърженето на съединителя да режа само клони и да ме испреварват китайски боклуци. Знам че нее състезание но на човек му писва ако има 8 кубика а реже сякаш е ръчен трион а най лошото е че всяка вечер ми крадът дървата защото са напътя.
Колега, koveslav ти е обяснил възможно добре нещата,но и аз да питам нещо...
Това с ''прахуляка'' що ми прилича на незаточена вверига :?
Ако може обясни кое как се случи от както я взе тая машина и какво си правил с нея и по нея...няма как ''отначало'' да реже супер,а след това да вади само прахуляк,ако не се е случило нещо...
maleeeestrax - специалист
egomen го подсеща че зависи от вида и сухотата на материала.Ако се опита да реже сухи дъбови греди и прахоляк няма да излиза
bigdragon - майстор
nimic99 написа:
Относно въпросът ми е сериозен отначало режеше супер но сега какво и стана заапочна да вади само прахуляк ......
Признак за затъпени режещи звена...
-Наточи си веригата;
-провери да не си я сложил обратно.
Случва се на всеки.
Най-добре си купи още една, същата и ги сменяй.
Така или иначе, на две износени вериги се сменя дъската. Тогава ще мислиш за друга гарнитура.
Слагай редовно масло за веригата и не я заравяй в земята.
Машината ти е чудесна :supz:
В този клас това е най-доброто.
На тази машина просто няма как да повишиш скоростта на рязане.
iivanov - майстор
Верига за заточване ! И не сравнявай машинката си с китайките , тъй като последните , като мощност отиват в полупрофи. Нищо , че са китайки.
По-кротко го давай и с рязането - машинката е за домашна употреба. Осем кубика наведнъж са и много. Режи 20 минути , почини си , изпий една лимонада (не бира) , ощипи буля , пък пак захвани дървата. И погледа в шината , че не реже , а къса месо.

Тема "Гарнитура за резачка STIHL" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: