Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
agj - майстор
koveslav написа:
Скоростта на рязане можеш да повишиш с точната дебелина на шина и верига за дадената машина,но с верига с по-бързорежещи зъби.Например вариант RS на Щил.Има го и при 1.3мм дебелина.Важно е обаче да се отбележи,че силно се повишава склонността към откат(отскачане),...
Коя шина и верига се използва за работа без откат .т.е. да може да се работи с върха на шината без той да отскача?По конкретно ме интересува информация модела на STIHL MS180?
bigdragon - майстор
agj написа:
....
Коя шина и верига се използва за работа без откат ......
Откат винаги има.
Отката намалява при по-малък радиус на върха на шината
и при по-малки (ситни) зъби на веригата т.е. вериги с малка стъпка.
iivanov - майстор
С възможно минимален откат са карвинг шините. Обаче цената няма да ти хареса. Има и протектори за опасната зона , но аз поне не съм срещал да се предлага тук. Не , че съм търсил , де.
В "дърварство" имаше тема за дърворезба с моторен трион. Колегата там може да каже , какви са цените и доработките.
agj - майстор
iivanov написа:

В "дърварство" имаше тема за дърворезба с моторен трион. Колегата там може да каже , какви са цените и доработките.
Дали за дърворезба или за скулптура но такъв инструмент си е специализиран и е нормално да е с по висока цена, но щом е необходим ще се купува !По важното е да може да се намери тук .Ще прегледам темите в "дърварството" .
Последна промяна от agj на нед сеп 13, 2015 4:27 pm, променено общо 1 път.
iivanov - майстор
Така и не каза защо ти е. Ако те е страх от отката - не бой се. Машината е малка , с малки зъбки , респ. малък откат. Трябват ти само стабилна стойка и внимание. Виж , ако е за нещо специално...
agj - майстор
iivanov написа:
Така и не каза защо ти е. Ако те е страх от отката - не бой се. Машината е малка , с малки зъбки , респ. малък откат. Трябват ти само стабилна стойка и внимание. Виж , ако е за нещо специално...
Да за по специални неща е! Ще се ползва ,за скулптура от дърво !Там се налага работа точно с върха на шината.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dWSrTzu7Svk[/youtube]
koveslav - майстор
agj написа:
......Да за по специални неща е! Ще се ползва ,за скулптура от дърво !Там се налага работа точно с върха на шината.....
Сина да не подхвана комбинации от метал и дърво?
agj - майстор
koveslav написа:
agj написа:
......Да за по специални неща е! Ще се ползва ,за скулптура от дърво !Там се налага работа точно с върха на шината.....
Сина да не подхвана комбинации от метал и дърво?
Метал рядко :) Предимно камък и дърво !
agj - майстор
Ето и първата му комбинация дърво и метал:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Това е крайния резултат:
Изображение
Изображение
Изображение
Пластиката "Пеперуда" е поставена в центъра на гр.Банско.Заедно с творбите на още четирима негови колеги .
koveslav - майстор
Ха-ха,абе разправям аз,че кръвта вода не става.Не може да не си го научил да заварява.А и с резачката добре рисува.Супер е станала творбата!Уникална!Поздравления! =D> =D> =D> :supz: :supz:
ПП А разглеждайки оборудването,заедно с есабките електроди и маска,мернах и бойната машина с която са го въоръжили.Не я пропуснах! :!:

Тема "Гарнитура за резачка STIHL" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: