Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ruviem - помощник
Здравейте, изчетох доста от вашите дискусии, и се надявам да помогнете и на мен.
Проблема ми е следния. Искаме да направим вътрешни стълби но сме ограничени от отвора в плочата. размера в плочата е 1,80 на 1.10 . Стулбището ще е право без никакви чупки като дясната част ще е до стената. горе излиза в коридор който е 80 см. Височината + плочата е 2,51
Стълбите ще водят към детската стая и се надяваме да бъдат удобни за ползване. Помогнете моля!!! :cry:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
1,80 ли е разположено по посока на стъпалата?
Каква дължина по стената?
VLADO66 - майстор
Воала,нанасяш си съответните данни отляво и натискаш бутона изччисли.В случая е тегаво,но не невъзможно.Първите 2-3 стъпала долу трябва да излязат извън зададените параметри на отвора. http://www.zhitov.ru/bg/lestnica3/
maleeeestrax - специалист
Кажи колко е възможно да е дълга стълбата и как така при отвор 1.8/1.1 се излиза в коридор 0.8м.? :rock:
ruviem - помощник
отвора е 1,1 защото искаме парапета да свършва във горната стена поради което сме оставили тези 20 см.
благодаря за сайта. вече се опитах там но ми излиза вариант на стъпалото височина 23 дължина 24 което ме притеснява че е много стръмна с малко място за стъпване. Затова се обърнах към форума за помощ.четох че стандарт за стъпало е високо 17-18 и дълго поне 30см.
Отвора е направен в ъгъла на стаята стъпалата ще тръгнат от средата на стаята като ще са опрени в стената от дясно.Без чупки прави.Не зная как да прикача снимки на отвора!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На височина 250 ти идват 14 стъпала + горен и долен под. По 20см+10 "прихлупване" (за ажурна стълба говоря, стъпалата се вмъкват едно под друго, кракът стъпва удобно, качването и слизането са леки), Та си трябва малко над 3 метра и половина. Имаш ли ги? Питах коло е дълга стената покрай която върви стълбището
Ако имаш 180см отвор по линия на стъпалата си е ок. Няма да си удряш главата в горния под
VLADO66 - майстор
Само да вметна че последното стъпало е горната плоча,така че височината се смята без нея.
ruviem - помощник
стената по която ходят стъпалата е 6 метра но понеже отгоре има стена която позволява да се направи отвор 1.80.Стъпалата мога да ги отпусна първите 1-2 извън отвора . но после ме е страх на третото да не си бием главата в ръбът.
Трябва да изглеждат ето така и разположението е същото Изображение
https://www.google.bg/search?q=%D0%B0%D ... 3Y3i4VM%3A
maleeeestrax - специалист
Идеалната стълба е със стъпало 15/30 що не вземеш да направиш един чертеж за да ти дам някакво добро предложение до тук нищо не мога да ти разбера. :rock:
ruviem - помощник
Изображение
http://prikachi.com/images.php?images/183/8492183o.jpg
maleeeestrax направих една скица на ръка. надявам се че от нея ще ти стане по ясно. не знам дали успях да прикача ако не я виждаш прати ми имейл на лични и ще я препратя. много ми е трудно да кача снимка.
ако имаш още въпроси пиши .
Благодаря ти предварително за отделеното време. :prayer:

Тема "Помощ за направа на вътрешни стълби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: