• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dob4ii - специалист
Здравейте колеги, захванах се да си изработя една малка пресичка, и искам съвет за свързването на хидравликата. Прикачил съм една схема да погледнете дали правилно съм го замислил. Приемам всякакви критики и предложения. Хидравличното бутало е с 2 посоки.

Прикачен файл

hidr.jpg
hidr.jpg (52.73 KиБ) Видяна 5555 пъти
Чираче - майстор
Сложи маслен филтър на връщащото масло от разпределителя
dob4ii - специалист
Иначе схемата правилна ли е ?
Чираче - майстор
за мен е правилна. Само намери двойнодействащ цилиндър с крайни изключватели по масло.
STO-YAN - специалист
Между хидропомпата и разпределителя се монтира преливен-регулируем вентил.
Той позволява да се регулира подаващото налягане към разпределителя /съответно хидр. цилиндър/.
Маслото минава през този вентил и ако разпределителя е в неутрално положение, т.е. не подава масло
от единия или другия край на хидроцилиндъра, маслото се връща в хидравличния резервоар.
Andri01 - майстор
Ето схема. Фиг. 8. Разпределителя връща маслото при стоп. Към "0" се вързва помпата.

Прикачен файл

ER_2009_01_mashini_3.JPG
ER_2009_01_mashini_3.JPG (23.95 KиБ) Видяна 5518 пъти
dob4ii - специалист
Не съм уточил - разпределителя е механичен не е ел. При това положение такъв винтил мисля че не ми е нужен или греша?
Andri01 - майстор
И на двете показани схеми разпределителя е с ръчно задействие, т.е. механичен! А PL1 е регулатор на налягане!
angelfilev - специалист
dob4ii написа:
Не съм уточил - разпределителя е механичен не е ел. При това положение такъв винтил мисля че не ми е нужен или греша?
Ако предпазният клапан е вграден в ръчния разпределител не е нужен друг. В противен случай е задължителен.
След помпата сложи манометър.
STO-YAN - специалист
Ако предпазният клапан е вграден в ръчния разпределител не е нужен друг. В противен случай е задължителен.
След помпата сложи манометър.[/quote]

+1
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за свързване на хидравлика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: