Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
bdimov - специалист
Здравейте,
Отварям тази тема с идеята ако някой може да ме насочи, къде мога да отида и да си взема готови възни колела ( конфекция ). Искам да си сглобя една преса за изрязване на форми от хартия. Цялата работа представлява два "твърдо" хванати вала, които се въртят от един ел.двигател. Разстоянието между валовете трябва да е около 20-22мм. За това и искам да тръгна проекта от намирането на зъбните колела ( най-обикновени, с прави зъби ), защото това е най-трудната работа в цялата машина. После по самите колела аз ще си сметна дебелината на валовете, опашките им и т.н.
При дължина на валовете около 250-300мм. е желателно диаметъра им да е около 35-40мм. Оттук следва че двете колела, които ми трябват трябва да са с такъв диаметър че като се "зацепят", разстоянието от център до център да е около 100мм.

:)
ttt - специалист
С търсачката пробва ли?

viewtopic.php?t=36401
lov - майстор
Взимаш комплект гаечни ключове и бягаш до вторични суровини. Там дириш някоипоразколачен стар двигател и си намираш каквото ти трябва.
MrMurdjo - майстор
Защо не си изрежеш нужните колела на CNC рутер?
Чираче - майстор
Как да се помогне на хора, които питат за нещо, а не са упоменали от кое населено място са?
bdimov - специалист
Здравейте. Първо да благодаря на отзовалите се! :) Ще карам по ред:

ttt > Препратката ми беше доста полезна, нищо че в крайна сметка купих две готови колела от фирма в Пловдив.

lov > Варианта да се разхождам с гаечни ключове по вторичните и да се клепам до лакти в масло, по дефоут отпада, защото нямам времето и нервите за това упражнение ( я намеря две хем подходящи, хем еднакви тракалета, я не ).

MrMurdjo > Колела не съм чертал никога на комп-а, а и рутера ми не е подходяш за "копане" на "дебел" метал. От друга страна, ако трябва да си платя на някой да ми чертае колела и после на същия човек или друг ( фирма ) да ми ги реже, то със сигурност няма да е по-евтино от това да си ги намериш и купиш от някъде готови. Аз и за това първо исках да намеря тях, за да може на база размерите им да си смятам лагери, валове ( опашките им ) и т.н.

Чираче > 2016 година, какво значение има от къде съм и т.н. при положение че има автомобили, интернет, телефони, куриери и каквото там се сетиш. По принцип съм от Пазарджик ( за това си намерих и колелата в Плд. ) но пак не разбирам каква щеше да е разликата ако бях от София, Варна или някое затънтено село ( ама с високоскоростен интернет иначе :D ). И по принцип дестинациите Пазарджик-Пловдив и Пазарджик-София са по няколко пъти в месеца.

Та за сега е това, като имам развитие по темата ще пиша, може ако желаете и снимков материал да кача. Утре ще търся лагери, а до няколко дни ще трябва да си намеря и две шайби ( малка и голяма горе долу 1:2 или 1:3 ) за зъбен ремък, естествено и подходящия ремък за тези две шайби. Тука пак може да давате идеи, но моля само да не ми се ядосвате. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен. Ако не може, мисля че е безсмислено от забележки от рода на "търси" , "откъде си", "за какво се бориш в тоя живот" и т.н.

Поздрави на всички! Усмихвайте се :)
шоп - майстор
Шайби за зъбен ремък с предавателно отношение 1/2 може да използваш от ангренажна предавка от произволен модел автомобил с ангренажно газорезпределение. Във всеки магазин за авточасти ги има. Може и 2 ра употреба
Успехи!
lov - майстор
Да беше почнал от начало нямам време не ми се цапа имам пари. Щях да ти кажа и още по лесен вариант даже сега нямаше да търсиш и лагери че и отрезни дискове да правиш. :lol:
kendal - специалист
Ми кажи сега,може на мен да помогнеш :-D
MrMurdjo - майстор
bdimov написа:
Здравейте. Първо да благодаря на отзовалите се! :) Ще карам по ред:
MrMurdjo > Колела не съм чертал никога на комп-а, а и рутера ми не е подходяш за "копане" на "дебел" метал. От друга страна, ако трябва да си платя на някой да ми чертае колела и после на същия човек или друг ( фирма ) да ми ги реже, то със сигурност няма да е по-евтино от това да си ги намериш и купиш от някъде готови. Аз и за това първо исках да намеря тях, за да може на база размерите им да си смятам лагери, валове ( опашките им ) и т.н.
КамБам има вградена функция да прави контури на зъбни колела с прави зъби - по диаметър, брой зъби и модул. По два от параметрите смята третия. Има и две опции за контактен ъгъл. Аз съм си рязал за проба от 12 мм текстолит.
Също и за ремъчни шайби Т5. На мен ми трябваше Т3 и чисто и просто мащабирах контура за Т5. Пасна съвсем точно.

Тема "Зъбни колела...откъде..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: