Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dakata__92 - напреднал
Колеги, искам да си направя управление на едно радиаторче. Идеята ми е да цепя фазата и при определена температура примерно 10 градуса или по-ниска да го пусна да нагрява примерно 15 минутки и да спре. Има ли начин да стане евтино? Идеята ми е горе долу да се поддържа една температура в помещението, като в това помещение не се влиза много много, но поне да е горе долу комфортно. Помещението е 2,50 височина на 3 метра, а радиаторчето ще е с мощност около 2000 W. Искам просто да оптимизирам разхода на енергия. Смисъл искам да не работи постоянно росто от време на време да се пуска ако температурата в помещението стане доста ниска и да се изключва за да не работи постоянно. Давайте идеи, как може да стане :)

Мислех за термореле, но не се сещам за някое, което ще ми свърши работа (ако има такова пращайте снимки, линкове, цени).
MamaMy - майстор
Има такива вентилаторни печки (духалки) с термостат против замръзване. Провери на резервни части само за термостат от такава!
dakata__92 - напреднал
MamaMy написа:
Има такива вентилаторни печки (духалки) с термостат против замръзване. Провери на резервни части само за термостат от такава!
http://boileri.bg/product/206/adax-sten ... -lm02.html

За това ли говориш?
ivan_v - специалист
http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale ... 90d0b3246c
С такъв може да регулира температурата в диапазано от -50 до +110 градуса
MamaMy - майстор
Тази система не е такова каквото предлагаш. При нея, при намален докрай терморегулатор, без да включваш и програмираш нищо, радиатора подгрява и поддържа плюсова температурата в помещението.
Това което предлагаш ти е най-обикновен електронен терморегулатор. Такива с лопата да ги ринеш и то в БГ сайтове. Няма нужда да ходиш в Китай :)
dakata__92 - напреднал
Добре, сега ровя се ама не откривам нещо което да ми свърши работа. Определено незнам какво търся, смисъл знам какво искам, но не и как да го опиша в търсачката за да се ориентирам. Ако имате някакви линкове пращайте да знам конкретно какво ми трябва. :)
todortv - майстор
Всеки радиатор си има терморегулатор и върши това, което искаш.
А как щз цепиш фазата не знам. :)
VLADO66 - майстор
todortv написа:
Всеки радиатор си има терморегулатор и върши това, което искаш.
А как щз цепиш фазата не знам. :)
На две по половин.....ъъъъ литър. :lol:
MamaMy - майстор
dakata__92 написа:
Добре, сега ровя се ама не откривам нещо което да ми свърши работа. Определено незнам какво търся, смисъл знам какво искам, но не и как да го опиша в търсачката за да се ориентирам. Ако имате някакви линкове пращайте да знам конкретно какво ми трябва. :)
Ето тук вече опря до платен въпрос от 5 лв :-D

Тема "Управление на електрическо радиаторче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: