• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
svetlio_toka - помощник
Здравейте! Посаветвайте ме как да си направя мерилка за 20 гр. масло?
Купих си машинка с двутактов двигател и в инструкцията пише да се добавя 20 гр. масло на литър бензин.
Мога ли някъде да си купя готова мерилка или дозатор?
jordanvass - майстор
Във всяка аптека има медицински спринцовки по 20 и 50мл. А колко милилитра са 20 грама можеш сам да пресметнеш, като сложиш на кантара 1л масло.
mcm - специалист
В магазините на STIHL продават мерителни чашки, моята от там я взех.
Багериста - специалист
Колега аз ползвам спринцовка но от тези които нямат гума от долу,защото тя се разпада от маслото.На спринцовката съм сложил едно маркуче за да може да бъркам в шишето и това е . Слагам обаче 30мл масло на литър бензин и на резачката и на косата ,така ми препоръчаха в магазина и двете са хускварна .И като слагам маслото на бензина го правя точно като докторите ,тегля повече обръщам спринцовката на горе с маркучето вътре в шишето въздуха отива нагоре, изтисквам до необходимото количество и го инжектирам в бензина . :-D
lov - майстор
Има мерилки и от разни лекарствени сиропчета но никак не ги харесвам тези мерилни чашки. хубави са до първото наливане на масло и после все трябва да я чисти иначе всички боклуци са се налепили. И аз като колегата ползвам медицинска спринцовка но 50 кубикова. Държа я заедно с резервните чарколяци и гледам винаги да е пълна с масло. Това са за повече от два литра гориво и винаги ми е под ръка ако се наложи да правя ново. За да не тече маслото от нея слагам една смачкана и затапена игла.
Antonii - майстор
То тубите с масло за двутактови двигатели са си с дозатор (мерилка). Иначе спринцовката си е най-удобна.
svetlio_toka - помощник
Благодаря за идеите! =D>
Gnus - специалист
Изрежи си едно черпаче от пластмасово шишенце от разтворими таблетки
infomar
Ако не ти върши работа спринцовка, намери си едно малко шишенце от 20 мл.... от спирт, или нещо друго, налей в него 20мл. масло и си отбележи до къде е. После не ползвай спринцовка а шишенцето, когато ако се затвори, няма да се омърсява вътре.
DundyTheCroc - майстор
Наскоро бях на състезание с един приятел и му бърках бензина за количката, има масла, които изобщо не им се минава през тънко маркуче. Накрая използвах спринцовката като мензура и сипвах в нея. За да избегнеш грешка при дозирането си направи направо една тубичка 5 литра, 100 грама по-лесно и точно се мерят ;)
  • 1
  • 2

Тема "мерилка за масло?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: