Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Имам един много важен въпрос. Страшно много се шашнах. Значи като пуснах усилвателчето в стаята нямаше никой никакви шумове нямаше около мен. В смисъл, че беше тихо. След това чух някакви песни реклами ли бяха кво бяха и си помислих че съм го включил към телефона и се чува музика от там. Е да ама не. когато си доближих ухото се чуваха реклами. След това се чу: "Радио Ситии". Та това е схемата по която работя а на пин 1 и 8 съм сложил един 100 микрофарадов кондензатор а когато го махна се чува по слабо. Моля да ми обясните що става така.
Изображение :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
ben84 - специалист
Вероятно има предавател на близо и сигнала е достатъчно силен, че да разклати усилвателя.
Навремето, когато имаше КВ и СВ предаване бе достатъчно да закачиш антена на входа на подобен усилвател и се чуваше мусака от радио програми.
Получило се е нещо като детекторен приемник.
Които приемници по правило бачкат на АМ, ама и честотната модулация им влиае.
kolev_k - специалист
Увий усилвателя с медно/алуминиево фолио свързано към маса и сложи ширмован кабел на входния сигнал.И пиши има ли ефект!
ben84 - специалист
kolev_k написа:
Увий усилвателя с медно/алуминиево фолио свързано към маса и сложи ширмован кабел на входния сигнал.И пиши има ли ефект!
Не виждам схемата.
Има ли кондензатор на входа спрямо маса?

Тема "Прихващане на радио Сити от усилвател LM386N" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: