• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lexus ct200h - специалист
А си и прилича на шапката на Баш майстора
lexus ct200h - специалист
С първата помпа, която беше сложил камината гърмеше, та ме кара да купувам друга с по-висока скорост и после се умилква за 40 лева за подмяната. Казва ми: За това обичам да работя с мутри, защото плащат колкото им кажеш, без да питат. Питам аз: Ако си да речем лекар, ти можеш ли да ми имплантираш вместо сърце бъбрек? Чия е вината, че помпата е несъвместима и все пак я монтира по метода "проба-грешка"? На всички обезвъздушителни вентили след като е обезвъздушил е затегнал капачките. Единия я счупи от зор. Намира се над избилата тръба. При отворена система в какво положени трябва да са тези капачки?
LazarGanev - "Велик майстор"
lexus ct200h написа:
На всички обезвъздушителни вентили след като е обезвъздушил е затегнал капачките. Единия я счупи от зор. Намира се над избилата тръба. При отворена система в какво положени трябва да са тези капачки?
Просто в отворена система нямат място "обезвъздъздушители с капачки" (т.е. автоматични). Евентуално само един на камината, ако няма възможност за директна тръба до РС и въздуха да бяга там! Освен да ти съчувствам друго не мога. Оди да гониш Михаля, дет му викам на fbr-то, пък той не е съгласен :-D
fbr - майстор
LazarGanev написа:
Оди да гониш Михаля, дет му викам на fbr-то, пък той не е съгласен :-D
Виж сега, голяма част от клиентите пристъпват към изграждането на отоплителна система, без да са се запознали с някои основни принципи в топлотехниката. Така както, един кандидат за шофьор, трябва да знае, газ, спирачка, скорости, че гумите трябва да се надуват, и т.н. Хваща една фирма, която ги омайва със сладки приказки, идват инсталират едни съоръжения, колкото се може по-мощни, т.е. по-скъпи и си бият камшика. И почва клиента да си блъска главата, какво исках, какво се получи. И така, хоп във форума. А, къде по лесно щеше да е, първо през форума да мине. Пресен пример, колега ще си пуща газ, пита мен като дрът газаджия. Обяснвам му, котела трябва да е малък, щото апартамента двустаен с кухня, ама и стаите са около 12м2, с обемен бойлер трябва да е, щото така и така. Намира някаква фирма от Шумен и хоп двуконтурен котел. Според майсторите било по-икономично. Ти кво разбираш, ми вика. Всички сега така правели.
lexus ct200h - специалист
Лазаре, като гледам ти си светило тук, няма как да не те послушам. Днес (понеделник) купих всички необходими части и твърд припой. С кеф ще разпоя всичко "старо"(старо, около година). На този му тече тетката и от другата страна, без да надувам. Нямам думи... Всяка есен ще поразкъртвам май, като му гледам делата.

Прикачен файл

20170116_141653.jpg

Прикачен файл

20170116_141708.jpg

Прикачен файл

20170116_162426.jpg

Прикачен файл

20170116_175116.jpg

Прикачен файл

20170116_191612.jpg
lexus ct200h - специалист
Колената са от старата инсталация с твърд припой и не са мръднали. Беше ми на гости приятел италианец, да му правя при познат зъбите, та той ги прави. Никакви меки припои никъде. Факир.
lexus ct200h - специалист
Не съм сигурен само дали ще успея да запоя добре от долната страна, откъм бетона. Няма много място. Ще извия припоя по удобна според случая дъга, но има ли някаква тънкост за запояване в такива тесни пространства. След като го предлагате, значи сте го правили? 8-[
владислав pavlov - напреднал
Lexus-е много добре разказваш.
Да видим от къде тръгнахме, искаше дати направя парно,имал си тръби за цялата инсталация-оказа сече са силно кородирали, вижда се от снимките.
Понеже много добре те познавам какъв мизерник си,ти оставих колегата той дя я прави, а аз избягах на почивка да не се ядосвам.казах ти да му плащаш по 40 лв на ден ти си му давал по 30.
Започнал е работа в понеделник и в петък сутринта ми е събрал инструмента и си е тръгнал-не ти е издържал на простотията.платил си му 4х40=700лв.
!Доиде есента.Валката (lexus) се залюбил.дай да довършваме.
Питам на какво ще се грееш.
На газовият котел които свалил в Италия и на камината където брат му е изхвърлил.
Аз такъв котел не мога да узаконя, а дърва не могъл да носи.стигнахме до вариянт ТЕРМОПОМПА-GREE 42000 btu модел Guhd.....
Относно цената му казах 5200 лв-машина топлообменник тръбен път за фреона и безжичен стаен термостат.
Без циркулациона помпа,тя зависи от инсталацията.каза че дава 5000 ,аз такива клиенти ги пращам на женският пазар там да се пазарат.
Брат му добър мои клиент ме помоли да свърша работа и ми донесе 4000 не ми се искаше да ги взимам защото знаех в какво приключение влизам, но по настояване на брат му приех.Валката бил влюбен , момата не се предавала трябвало да се помага.обещах че ще довърша инсталацията с мой труд
Материалите да си ги купува.
На цена 5000 доставих машината, монтирах я,монтирах камината,довърших инсталацията,монтирах нов бойлер,подарих му 3 управления за конвекторите,които бяха довлечени N-та употреба от италия, както и помпите) като подарък получи и UPS който не монтирах
Трябвало да му се помогне на lexus-а.
От 5000 до 7000 валката си доставяше бойлер, тръби, фитинги. Плащаше при доставчика като че ли не беше за неговата къща.А между отделните пазарувания ,ред сълзи ред сополи,искал си момата.
Стисках зъби и довършвах.
Помпата за машината пак мина от мен,не мога да я компрометирам.Помпата за камината я монтирах една от скрапа.
Кипяла камината, е ще кипи!Какво е очаквал???
Един ден ме извика за тази помпа, тръгвал за италия жена му да не се плаши от кипенето.Разбрахме се да се сложи нова помпа като му казах че я плащам на 130 л,, даде ми 120 толкова имал, като се върнел щели сме да се "оправим"
Демонтаж монтаж източване и пълнен,, още 40лв-по бедност
Станаха 50 за които се направи на циганин!
Каква подръжка иска Вальо (lexus)-а.
И какво стана: "Храни куче да те лае"
В околностите на кв."Хладилника" всички познават Валката и никой не иска да му работи защото знаят какъв цървул е.
Не един път брат му се е доразплащал с майсторите!
Аз съм Владислав Павлов телефоните са ми 0886865630,0878865630
Вальо знаех те какъв си, но това което си писал направо ме втрещи!
LazarGanev - "Велик майстор"
Владко, Вальо може и да е такъв, за какъвто говориш, а ти нарочно ли остави незапоена връзка? Изпита ли системата, след като си поел да я правиш?
владислав pavlov - напреднал
Сивтемата работи един сезон и всички връзки бяха видими.Разхода на енергия превъзходен.Течове и проблеми нямаше.
Вальо този сезон кяза че е долял 70литра.С това количество течност целият таван трябваше да е прогизнал.Тези споики са далеч от външни стени че да изтича на вън.От снимките личи че е сухо около тези елементи.За изсъхване е абсурд да се говори знаете кяк съхне "антифриз".
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26

Тема "локално парно губи мистериозно течност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: