• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 26
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Чираче - майстор
владислав pavlov написа:
Сивтемата работи един сезон и всички връзки бяха видими.Разхода на енергия превъзходен.Течове и проблеми нямаше.
Вальо този сезон кяза че е долял 70литра.С това количество течност целият таван трябваше да е прогизнал.Тези споики са далеч от външни стени че да изтича на вън.От снимките личи че е сухо около тези елементи.За изсъхване е абсурд да се говори знаете кяк съхне "антифриз".
Майсторе,
Коментирай въпросната спойка
lexus ct200h написа:
червените жици са домашно кино
download/file.php?id=110604&t=1
Ти ли я прави? Или колегата ти? И въобще, щом си майстор, и си видял състоянието на тръбите, не можа ли да откажеш работата с тях?
шоп - майстор
Работил съм и с по-кородирали и окислени тръби. След зачистване и със скъп сребърен припой всичко е ОК. Разбира се цената за труда и консумативите скача :-D
maleeeestrax - специалист
Тук се заформиха 2-3 теми със сюжет като във филм на ужасите.Ще чакам развръзка.Едно време възпитаните хора са си уговаряли дуели и който е по-бърз и точен печели. :rock:
владислав pavlov - напреднал
Затова съм си дал телефоните.Не се крия зад ник неим, псевдоним.
Относно спойката вече ми е през тииииииииит.
Ако имаше нормално отношение,нямаше да изпада в приключение.
Миналата седмица брат му ми предложи да ми плати и аз да се захвана с проблема.Но като видях форума,е как да помагам,кой би го направил?
С такива хора като lexus-а,малка ни е кризата!
preslav - майстор
владислав pavlov написа:
Но като видях форума,е как да помагам,кой би го направил?
Тук не става въпрос за помощ, а за оправяне на твоите си бакии - сътворил си нещо, па погледни си го, може и твой пропуск да е - няма безгрешни!
Личните отношения не би трябвало да пречат на професионализма!
Чираче - майстор
Моя майстор на цялата инсталация направи всякакви изпитания, преди да си тръгне. И ми даде 2 г. гаранция на това, което е направил. В смисъл на неговия труд. Всички необходими неща той ги доставя, със съответните гаранции.

А тук няма ли гаранция? Нали човека си е платил, какъвто и да е. Клиент е. Защо беше необходима "шапката"? А майсторе?
preslav - майстор
Чираче написа:
Моя майстор на цялата инсталация направи всякакви изпитания, преди да си тръгне. И ми даде 2 г. гаранция на това, което е направил. В смисъл на неговия труд. Всички необходими неща той ги доставя, със съответните гаранции.

А тук няма ли гаранция? Нали човека си е платил, какъвто и да е. Клиент е. Защо беше необходима "шапката"? А майсторе?
И на мен ми мяза на "шапка", ама работата май е по-заплетена. Какъвто и да е клиента или правиш или не правиш иначе ставаш кепазе.
maleeeestrax - специалист
Ей и аз работя с клиенти и има такива лайнари че не шапка а ху....... да им туриш пак е малко.Не че оправдавам несвършената работа но може би истината е някъде по средата. :rock:
Чираче - майстор
maleeeestrax написа:
Ей и аз работя с клиенти и има такива лайнари че не шапка а ху....... да им туриш пак е малко.Не че оправдавам несвършената работа но може би истината е някъде по средата. :rock:
Естествено, че има всякакви хора. Но, който плаща, той поръчва музиката. Нещата трябва да са ясни още преди да се започнат каквито и да са работи. И са регламентирани с Договор.

В случая, ако ми влезе такъв майстор в къщата, ще го вържа за ху...../хубавите уши :lol: / със свинска опашка, и ще квичи като го развеждам из махалата за показ.
preslav - майстор
maleeeestrax написа:
Ей и аз работя с клиенти и има такива лайнари че не шапка а ху....... да им туриш пак е малко.Не че оправдавам несвършената работа но може би истината е някъде по средата. :rock:
Болшинството работим с клиенти, едните шапка да им сваляш, другите с х.й да ги сочиш, но или се хващаш или отказваш - шапката е първобитна работа.
Както казваше един колега "на бедния човек все не му върви, или кравата му ще умре, или жена му ще наебат - вие господин .... имате ли крава"
В случая има от всичко по малко, некоректен клиент, майстор, който не си държи на името - Дама сдавала в багаж:
Диван,
Чемодан,
Саквояж,
Картину,
Корзину,
Картонку
И маленькую собачонку.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 26

Тема "локално парно губи мистериозно течност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: