• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
maleeeestrax - специалист
Поддържам мнението на колегата с ватата.Вземи от плътната / 130-150 кг./ .Ватата се грундира с теракол и след това се лепи и се маже със мрежа.Еластична е и дори да имате нов взрив в комина тя ще поеме.А комините винаги стигат до мазето и това най-вероятно е отдушник или комшията от 1-вия етаж си е разширил апартамента с един комин. :rock:
mcm - специалист
Не бъди толкова сигурен, в къщи, панелен апартамент 1-ви етаж и двата ми комина свършват у нас. Наложи се да ги пробия и да им сложа ревизии за почистване, защото собствениците на мазите под тях, не им се иска да ги пуснем в мазите. Към автора на темата, ако имаш възможност пуснете/изградете/ комините в мазите, така ще се чистят много по лесно.
tiherula - помощник
mcm написа:
Не бъди толкова сигурен, в къщи, панелен апартамент 1-ви етаж и двата ми комина свършват у нас. Наложи се да ги пробия и да им сложа ревизии за почистване, защото собствениците на мазите под тях, не им се иска да ги пуснем в мазите. Към автора на темата, ако имаш възможност пуснете/изградете/ комините в мазите, така ще се чистят много по лесно.
На първия етаж живее пожарникар и е направил 3 ревизии, но ползата е 0. Това са 14 етажа.
И пак поставям въпроса възможно ли е след взрива коминните тела да са се напукали и ако започнем да къртим да сринем комина. А ако е само отвън ремонта , дима няма ли пак да си направи място.
mcm - специалист
При мен е само едно коминно тяло отливка бетон, армирана. Провери да не би и при теб да е така. Ако са се напукали телата, мазилката няма да ги задържи, ясно е че трябва да свалиш мазилката и да видиш как е положението. Кърпежа - колегите по горе са ти казали как. При нас са 8 етажа, но за да е пълно щастие, 2-ма са си прекарали мръсния канал през комина, а коминочистача съм аз.
maleeeestrax - специалист
Хааахааахааааааа това със мръстния канал ми хареса.Пусни едно гюле в комина и им спукай тръбите хаахааааа :rock:
iliya_i - майстор
maleeeestrax написа:
Хааахааахааааааа това със мръстния канал ми хареса.Пусни едно гюле в комина и им спукай тръбите хаахааааа :rock:
Тогава проблема няма да е на тези с тръбите, а на този от най-долния етаж, щото ще избие при него :evil: .
burt94 - напреднал
Живея в блок на последния етаж, правихме ремонт на апартамента, имам три комина и трите ги съборих, изхвърлих коминните тела и изграждане на комините, с единична плътна тухла може на както казваме тухлите на калъч, или на плоско в процеса на изграждане се измазва от вътре с термоустойчив теракол, след тва отгоре нормална мазилка варов р-р върху нея има шпакловка мрежа, пак шпакловка и драскана мазилка, вече 7-8 години не са мръднали а се е случвало да се палят на сезон по 2 пъти понеже в комин са вкарани още 4 апартамента под мен. Но определено плътната единична тухла се оказва най - доброто решение!
a4o_ivanov - специалист
При нас също се палиха 2 пъти за 10 години.Сега се опитваме на 1 -2 месеца да ги чистим ,като се редуваме тези които ползваме комина.Сложили сме 5 четки една след друга за да се чисти по добре.Трябва слугуване на комина или става проблем .И при нас свършват на 1 етаж и пробиваха плочата за да се стигне до мазите и там се изгради комин за да се чистят саждите.Аз съм на последен - 8 етаж и постоянно правеше петна и се напукваше.За това съм го облякъл с гипсокартон .Не знам дали е най-добрия начин ,но за сега върши работа.
LazarGanev - "Велик майстор"
burt94 написа:
Но определено плътната единична тухла се оказва най - доброто решение!
Това си е твое мнение от типа "От Искъро по глибоко нема" :)
  • 1
  • 2

Тема "Проблем след пожар в комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: