• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте!

В интернет гледах как хора правят инкубатори за пилета от стари хладилници със керамичен нагревател и термостат със проба.

Това ме накара да се почудя дали не може да се плзува като инкубатор И хладилник едновременно. Тоест поставям един кермайчен нагревател или топлинна крушка на дъното докато ми е нужно топло а после я махам И като изстине пускам хладилника?

Безопасно ли е това? Температура от 45°C за около 4 часа вътре във хладилника ще повреди ли компоненетите и по специално ефекта върху фреона И охладителната Система? Много благодаря ако някой може да помогне.
kolev_k - специалист
Аз бих си направил кутия от ПДЧ,фибран,неработещ хладилник или квото се сетиш,и да я оборудвам с подходящия нагревател,термостат/термометър,таймер,вентилатор.
maleeeestrax - специалист
Както ти казва колегата е по-добре да си направиш отделен уред.Въпроса ти е малко от типа----мога ли да си ползвам автомобила за кокошарник и като ми трябва да си го карам? :rock:
kabel96 - специалист
danko25 написа:
Здравейте!

В интернет гледах как хора правят инкубатори за пилета от стари хладилници със керамичен нагревател и термостат със проба.

Това ме накара да се почудя дали не може да се плзува като инкубатор И хладилник едновременно. Тоест поставям един кермайчен нагревател или топлинна крушка на дъното докато ми е нужно топло а после я махам И като изстине пускам хладилника?

Безопасно ли е това? Температура от 45°C за около 4 часа вътре във хладилника ще повреди ли компоненетите и по специално ефекта върху фреона И охладителната Система? Много благодаря ако някой може да помогне.
Не ги слушай,става перфектно но само за млякото.Като се излюпят пилетата и осират всичко как ще ядеш мляко после от там.Ползвам такова само че малка хладилна витрина преработена за кисело мляко точно.Ако знаете живата закваска и трябват 12 часа при 43 градуса а после я пускам витрината на 6 градуса 8 часа и накрая на 2 за съхранение и става перфектно.
nikolovvd - майстор
danko25 написа:
Температура от 45°C за около 4 часа вътре във хладилника ще повреди ли компоненетите и по специално ефекта върху фреона И охладителната Система? Много благодаря ако някой може да помогне.
Я помисли какво влияние оказва транспортирането на 40-50 хладилника от завода до магазинната мрежа през Лятото, когато под бризента в каросерията на камиона става 60-70 градуса!
съб дек 10, 2016 8:32 amkolev_k написа:
Аз бих си направил кутия от ПДЧ,фибран,неработещ хладилник или квото се сетиш,и да я оборудвам с подходящия нагревател,термостат/термометър,таймер,вентилатор.
Опитах с кутия от велпапе и фибран 20 мм. Получи се пасивен термобокс с пад на температурата за около 4 часа - 7 градуса, Получава се кисело мляко, макар и не с най-добри показатели. Благодаря за идеята. :)
miliad - майстор
Мда. А майка се справя с леген, два вестника и родопско одеяло.
А колко буркана кваси наведнъж?
miroki - майстор
Не за 4 часа, а за 8-12. Поне в моята машина за кисело мляко е толкова. Не съм мерил колко градуса държи, но е там някъде.
Направи си го с таймери. 12 часа топли и после се пуска хладилника за да не местиш нищо.
нед апр 16, 2023 9:22 ammiliad написа:
Мда. А майка се справя с леген, два вестника и родопско одеяло.
Как се използват вестниците и легена за направа на кисело мляко?
  • 1
  • 2

Тема "Инкубатор за кисело мляко + хладилник (2 в 1)." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: