Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
maleeeestrax - специалист
Ако случайно сложиш диск за дърво на флекс не слагай предпазител за да може като се пръсне диска да хвърчи като заря по-готино е.Обърни внимание какви обороти пише на циркуляра и какви на ъглошлайфа. :rock:
Монтажник - специалист
Моята пендула е с 250мм. диск и реже греда 12/12 като остава съвсем малко около триъгълниче 1 на 3 см. С едно завъртане сряза става перфектен.Разбира се говорим за 90 градуса.
Монтажник - специалист
White wolf написа:
Имам голям Ловешки ъглошлайв и стойка за него да реже под ъгъл, та незнам ако му сложа диск за дърво дали няма да свърши работа като пендула.
Както казват съфорумците - Дори и не си помисляй да качваш такър диск на ъглошлайф!
White wolf - помощник
Благодаря за съвета колеги
Чираче - майстор
Chefo77 написа:
White wolf написа:
Имам голям Ловешки ъглошлайв и стойка за него да реже под ъгъл, та незнам ако му сложа диск за дърво дали няма да свърши работа като пендула.
Никога не го прави това!
Може да не успеят да те закарат до болницата!!!
Обясни защо?
lov - майстор
Щото оборотите са прекалено високи за дискове с такъв диаметър. А кат се отчупи някоя пластина лети със скорост по висока от крушум. А то кат стане белята да заклини малко а то точно тогава става, хвърчат доста бройки. А най лошото е кат се пръсне самия диск. То истината е че човек чак като го види и какви са пораженията тогава после се сеща какво може да стане.
Chefo77 - майстор
Чираче написа:
Chefo77 написа:
White wolf написа:
Имам голям Ловешки ъглошлайв и стойка за него да реже под ъгъл, та незнам ако му сложа диск за дърво дали няма да свърши работа като пендула.
Никога не го прави това!
Може да не успеят да те закарат до болницата!!!
Обясни защо?
Адаш, ти сериозно ли?
MASTER - специалист
Според мен по скоро провокира някой да сложи линк към темата със снимките, къде са много ясни последствията.

Между другото аз съм се убедил лично, че е невъзможно да се налее акъл на някои хора по тази тема.
Винаги съм правил панаир, като видя баща ми да слага видиев диск на флекса - и винаги отговора е бил - много добре знам, ама аз внимавам ....
Virtex - майстор
Чираче написа:
Обясни защо?
Не е като да няма тема по въпроса.... :?

viewtopic.php?f=54&t=9234
Chefo77 - майстор
Погледни тази обява. Може да ти свърши работа.

https://www.olx.bg/ad/pendelen-gerung-t ... 3;promoted

Тема "Пендула" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: