Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,
Имам сонда на двора която не е ползвана от 20 години и сега искам да я ползвам за поливане на райграс градина с размер от 400 кв/м.
Дълбочината на сондата е около 7м
Нивото на водата е около 4м.
Вчера пуснах бензинова помпа 3”. Оставих я да работи около 3 часа и водата започна да свършва. Спираше частично за около минута, после пак тръгваше за около 30 секунди. Спрях я и днес пак пробвах да я прочистя. Работи час и половина и започна да прави същото. Вода на талази.
Дали ще е достатъчна тази вода ? Чудя се дали ще се свърши водата в нея? Мисля да продължа да я прочиствам за да отворя водните жилки.
Какво мислите по въпроса ? Мерси предварително
Киррил - специалист
Продължавай да чистиш. Сигурно е затлачен и трябва да му се отпушат дамарите.
MamaMy - майстор
С тия 3" и геран да е ще свърши за минути. Сондата няма дебит какъвто търсиш освен ако не е подземна река.
bigdragon - майстор
Дебит се мери не в цолове за време, а в обемни или тегловни единици за време.

Може да минеш и през сечението, но трябва да дадеш и скоростта на потока? :rolleyes:

На първо четене тази вода би трябвало да ти стигне за 400 квадрата трева...
kozl - майстор
Мисля,че тази помпа 3' не е подходяща за водочерпене от сондаж.
Да източиш некой микроводоем да, но за сондаж тази помпа не е подходяща.
Вероятно е центробежна и с кран на изхода може да и скопиш дебита, но това пък означава разхищение на бензин.
И в крайна сметка никакво инфо за дебит.
И райгрйс 400 м2 как ще го поливаш?
ср апр 05, 2023 7:07 amkozl написа:
Мисля,че тази помпа 3' не е подходяща за водочерпене от сондаж.
Да източиш некой микроводоем да, но за сондаж тази помпа не е подходяща.
Вероятно е центробежна и с кран на изхода може да и скопиш дебита, но това пък означава разхищение на бензин.
И в крайна сметка никакво инфо за дебит.
И райгрйс 400 м2 как ще го поливаш?
Аз не използвам помпата за водочерпене, а за прочистване и отваряне на водните жилки. Райграса ще се полива с поливна система и помпа с дебит 6м3/ч
вт апр 04, 2023 7:55 pmAleksd написа:
Здравейте,
Имам сонда на двора която не е ползвана от 20 години и сега искам да я ползвам за поливане на райграс градина с размер от 400 кв/м.
Дълбочината на сондата е около 7м
Нивото на водата е около 4м.
Вчера пуснах бензинова помпа 3”. Оставих я да работи около 3 часа и водата започна да свършва. Спираше частично за около минута, после пак тръгваше за около 30 секунди. Спрях я и днес пак пробвах да я прочистя. Работи час и половина и започна да прави същото. Вода на талази.
Дали ще е достатъчна тази вода ? Чудя се дали ще се свърши водата в нея? Мисля да продължа да я прочиствам за да отворя водните жилки.
Какво мислите по въпроса ? Мерси предварително


Три дни, по 2-3 часа на ден оправи нещата. Водата не свършва и излиза чиста. Явно са се отворили дамарите. Благодаря за коментарите

Тема "Свършва водата в сондата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: